P0

Kultūra

Meilės dienos koncerte susijungs A. Piazzollos muzika, šokis ir perkusija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-12


Šv. Valentino dienos proga Klaipėdos koncertų salė klausytojams yra paruošusi meilės, Astoro Piazzollos muzikos ir šokio derinį. Koncertas „Meilė tango ritmu“ vyks vasario 14 d., pirmadienį, 18.30 val.

Programoje smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas, akordeonininkas Tadas Motiečius ir perkusininkas Pavelas Giunteris kvies kartu leistis į muzikinę kelionę po skirtingus žemynus ir kultūras. Muziką aistringais šokiais papildys argentinietiško tango šokėjų pora Carlos ir Brigita Rodriguez.

Paryžius, Niujorkas ir Buenos Airės; argentinietiškas tango, klasikinė muzika ir džiazas – gyvenimas tarp skirtingų miestų ir muzikinių stilių suformavo unikalų Astoro Piazzollos kūrybinį braižą. Jis laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango).

Per paskutiniuosius savo 10 metų Piazzolla sukūrė daugiau kaip 300 tango, 50 melodijų kino filmams, muzikos spektakliams, baletams. Šiame koncerte skambės rinktiniai kompozitoriaus kūriniai. Kulminacija – „Metų laikai Buenos Airėse“, originaliai sukurti kaip keturios atskiros kompozicijos. Kaip ir nurodo pavadinimas, šiuo opusu autorius garsais pasakoja apie metų laikus Argentinos sostinėje.

Papildys perkusijos ir argentinietiško tango šokio elementai

Koncertas ypatingas tuo, kad scenoje pasirodys ir argentinietiško tango šokėjais.

„Tango nėra vien tik žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje aš gyvenu nuo vaikystės, išraiška. Šiame šokyje tu gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo,“ – sako Carlos Rodriguez.

Iš Buenos Airių kilęs argentinietis šokėjas aistringą atmosferą salėje kurs kartu su lietuvaite žmona Brigita. Pora yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, šokti tango jie moko ir kitus.

Kultūros straipsnių vidus

Perkusijos spalvų koncertui suteiks Pavelas Giunteris. Energingas kompozicijas solo ir su savo ansambliu „Giunter Percussion“ atliekantis muzikantas melomanams žinomas ir kaip Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris. P. Giunteris koncertuoja su garsiomis pasaulio muzikos asmenybėmis, rengia projektus su Lietuvos orkestrais, kameriniais ansambliais bei solistais, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Atlikėjo repertuaras itin platus – atlieka klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo muziką bei jam skirtus lietuvių autorių kūrinius.

Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas savo kūrybinį kelią pradėjo Klaipėdos kameriniame orkestre. Abu yra vieni geriausių savo instrumento virtuozų Lietuvoje. 2020  metais Dalia pradėjo eiti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterės pareigas. Kartu ir atskirai jie koncertuoja garsiausiose pasaulio salėse, griežia solo su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. „Svajonių duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios ir Glebo dueto koncertą.

Akordeonininkas Tadas Motiečius aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, įsitraukdamas į unikalius projektus. Jo atliekama muzika nuo klasikos ir modernių kompozicijų akordeonui iki subtiliojo džiazo.


  2022-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt