P0

Svarbu, Veidai

Monikos Liu mama dukros sėkme džiaugiasi, bet jos nesureikšmina (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-02-13


Vėlų šeštadienio vakarą paaiškėjo, kas laimėjo šių metų atranką į „Euroviziją”, kuri vyks Turine, Italijoje. Ir komisija, ir žiūrovai daugiausia balsų skyrė klaipėdietei Monikai Liu, kuri nugalėjo su savo kūrybos daina „Sentimentai”.

Žinia, Monika dainą atlieka lietuviškai ir po 23 metų pertraukos lietuvių kalba vėl skambės didžiosios „Eurovizijos” scenoje.

Komisija Monikai Liu skyrė 84 balsus, žiūrovai – 23 604 (antroje vietoje pagal žiūrovų balsus liko Lolita Zero, už kurią balsuota 20 929 kartus).

Tuoj po pergalės Moniką savo socialinio tinklo paskyroje pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Sveikinimai širdingiausi ir dabar jau laikas Europai atrasti ir pripažinti tikruosius mūsų talentus!!! Šventė Klaipėdai, šventė Lietuvai!!! Turine – laukti jau nebeilgai, Monika Liu jau netrukus SENTIMENTAIS užlies Europą, kuri, tikiu, įvertins ir lietuvių kalba atliekamą dainą, atliekamą neabejotino talento ir išskirtinio šarmingumo atlikėją, klaipėdietę, MONIKA LIU!!!” – neslėpdamas emocijų parašė V. Grubliauskas.

Tuo metu sekmadienį pakalbinta Monikos mama, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytoja Rita Liubinienė teigė dukros sėkme besidžiaugianti, tačiau jos nesureikšminanti.

„Nebuvau nei išsigandusi, nei sureikšminusi, tačiau turint tokį suaugusį vaiką, visada esi ant to banguojančio vandens. Nuoširdžiai sakau, kad negalvojau nei kaip čia baigsis, nei kas čia bus, rezultatas mane mažiausiai jaudino”, – paklausta, kaip vertina dukros sėkmę, sakė R. Liubinienė, pridūrusi, jog bet kokia dukros sėkmė ją visada džiugina.

Visgi ji prisipažino, jog šeštadienio vakare, žiūrint lietuviškojo „Eurovizijos” finalo per televiziją transliaciją, „spaudimas buvo gerokai pakilęs”.

Paprašyta prisiminti, kada pastebėjo Monikos gabumus muzikai, mama sakė, jog tai išryškėjo jau nuo pat mažų dienų.

„Aš ją atsimenu nuo kokių dvejų metukų, kad ji jau jautė muziką, šokdavo, o nuo 4-5 metukų jau dalyvavo mūsų Muzikinio teatro pastatymuose, mūsų muzikos mokykloje baigė smuiko klasę”, – prisiminė mama.

R. Liubinienė pripažino naująją Monikos dainą „Sentimentai” išgirdusi viena iš pirmųjų, prieš Kalėdas, dukrai ruošiantis važiuoti daryti jos įrašo į Angliją ir jau tada ši daina jai patikusi.

Monikos pasirinkimui „Eurovizijos” atrankoje dalyvauti su lietuviška daina, o dabar jau – ją vežti ir į Turiną, R. Liubinienė teigė pritarianti be išlygų.

„Ši daina galėtų dar skambėti prancūzų kalba, gal italų, o anglų kalba aš jos neįsivaizduoju. Ir jinai [Monika] taip pat. Šitoj dainoj, ką jinai padaro, yra visiška organika. Jai šita muzika skambėjo tik lietuvių kalba ir jinai, kai pradėjo muziką kurti lietuviškais tekstais, pati nuo to didžiulį malonumą jaučia. Ir net nebuvo minčių specialiai rašyti dainos anglų kalba. Man tai yra didžiulis pliusas, nes kiekvienas pasaulyje juk stengiasi parodyti savo kalbą “, – kalbėjo Monikos mama.

Kartu ji džiaugėsi, jog šios atrankos dėka Moniką išgirdo daugiau žmonių, kurie galbūt iki šiol jos nebuvo girdėję, tačiau prisipažino po pergalės su dukra dar daug nebendravusi.

„Šiandien [sekmadienį] ji nuo 9 val. dirba, turi du filmavimus iki pat vakaro, aš į detales nesigilinu, tik priminiau, kad nepamirštų pavalgyti. Bet kokiu atveju aš esu mama, man labiausiai rūpi jos emocinė ir fizinė būsena, o dėl rezultato – ne taip ir svarbu”, – sakė R.Liubinienė.

INFORMACIJA

Eurovizijos“ konkurse, kuris gegužės 10–14 dienomis vyks Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei praėjusių metų gegužę, kai „Eurovizija“ vyko Roterdame. Po pertraukos į konkursą grįžo Armėnija ir Juodkalnija.

Lietuva Turine pasirodys pirmajame pusfinalyje, gegužės 10 d.

2019-aisiais „Eurovizijoje” Lietuvai Izraelyje, Tel Avive, atstovavo klaipėdietis Jurijus Veklenko su daina „Run With The Lions“. Jis tada savo pasirodymą baigė pusfinalyje.


  2022-02-13

  5 komentarai “Monikos Liu mama dukros sėkme džiaugiasi, bet jos nesureikšmina”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.60.250.238)

   Aciu uz toki grozi Monika

  2. AvatarDanute (IP: 78.60.250.238)

   As esu sena kaimo Babule ir pirma karta isgirdau tokia nuostabia daininike Negaliu atsigrozet jos balsu ir dainu zodziu Gerb Monikute sekmes stiprybes ir Dievo palaimos tolimesniame tavo gyvenime ir karjeroje Nuosirdziai Aciu Dziugini

  3. AvatarGRAŽUS PERUKAS:) (IP: 78.57.194.255)
  4. AvatarSVEIKINIMAI (IP: 78.57.239.236)

   Sveikinimai. Teisingai sako Monika, atsipalaiduokime, nesureikšminkime ir pabandykime šiais metais lietuviškai. Ir svarbiausia, mažiau kritikos.

  5. AvatarSaulius (IP: 86.100.120.30)

   Sveikinu ir džiaugiuosi. Laimėjo tikrai skoningas pasirodymas. BRAVO !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt