P0

Svarbu, Sveikata

Dėl ligoninių pertvarkos – jau ir Savivaldybės administracijos pozicija (atnaujinta) (7)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-14


Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pateikė savo sprendimo dėl pritarimo Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) turtinių ir neturtinių teisių bei pareigų  perdavimo valstybei projektą. Administracija pritaria, kad toks perdavimas įvyktų, tačiau kelia sąlygas dėl reorganizacijos aiškumo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Administratoriaus direktoriaus teikiamu sprendimo projektu siūloma apsispręsti dėl perdavimo tik tuomet, kai Klaipėdos miesto taryba pritars įstaigų reorganizavimo sąlygų projektui (su naujos įstaigos organizacinės struktūros projektu bei pareigybių sąrašais).

Tokia administracijos pozicija grindžiama darbo grupės, įvertinusios turimą ir Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą žodinę informaciją. Darbo grupė pasiūlė KUL turtinių ir neturtinių teisių perdavimo valstybei procesą vykdyti 3 etapais.

Pirmas etapas – priimamas strateginis sprendimas dėl sutikimo tuomet, kai bus aiškios visos reorganizavimo sąlygos, struktūra, pareigybių sąrašai etc. Teigiama, kad šis sprendimas panašus į Kauno miesto gydymo įstaigų pertvarkos modelį, taikytą 2013 metais. Antrasis etapas – diskusijos, dialogas su SAM jau po strateginio apsisprendimo. 

Trečiasis etapas – galutinis, turto perdavimas, „suinteresuotoms šalims aptarus ir suderinus KUL perdavimo sąlygas, Tarybai pritarus įstaigų reorganizavimo sąlygų projektui”. Jis įvyktų miesto Tarybai priėmus sprendimą dėl KUL dalininko teisių, pareigų ir turto perdavimo valstybei ir  Vyriausybei priėmus atitinkamą nutarimo projektą.

Klaipėdos miesto tarybos, posėdžiausiančios šį ketvirtadienį pagrindinėje darbotvarkėje šių klausimų nėra, nes taip nusprendė meras. Tačiau jie gali būti įtraukti, jei tam pritars Tarybos narių dauguma.

Grupė miesto Tarybos narių iš skirtingų frakcijų  užregistravo du sprendimų projektus. Pirmuoju siūloma perduoti KUL dalininko teises, pareigas ir turtą Sveikatos apsaugos ministerijai. Antruoju siūloma pritarti kitos savivaldybei priklausančios Klaipėdos vaikų ligoninės reorganizacijai, prijungiant šią prie SAM valdomos Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Jiems jau pritarė miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas.

Tuo metu Klaipėdos vaikų ligoninės medikai praėjusią savaitę išplatino kreipimąsi, kuriame politikų prašo išsaugoti šios įstaigos savarankiškumą. 

KUL veikiančių profsąjungų atstovai išplatino kreipimąsi „dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės neperdavimo Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldumui skubos tvarka”.

ATNAUJINTA. Pirmadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas nepritarė Savivaldybės administracijos direktoriaus pateiktam sprendimo variantui dėl KUL perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai. Trys komiteto nariai palaikė šią alternatyvą, o keturi pritarė anksčiau pateiktai Tarybos narių grupės alternatyvai – atiduoti šią ligoninę ministerijai be jokių išankstinių sąlygų.

Vaikų ligoninės perdavimas ministerijai be jokių sąlygų daugumos komiteto narių palaikymo nesulaukė.


  2022-02-14

  7 komentarai “Dėl ligoninių pertvarkos – jau ir Savivaldybės administracijos pozicija (atnaujinta)”

  1. AvatarMurkis (IP: 188.69.214.195)

   Oj, Neniški nesuk tu sau galvos, tu ten tą KUL renovuoti žadi? Ar ćia, kaip toje nelaimingos Klaipėdos savivaldybėje, pats nedarau ir kitiems neduosiu? Ten ta KUL tarybiniais laikais statybininkus oaskutinį kartą matė, o tu Neniški nieko daryti nesiruoši. Gerai, kad tas ligoninės SAMas ir be tavęs paimti galęs, o tqu nebent paka grigeo šikpopieriaus išduos.

   • AvatarSimona (IP: 188.69.208.202)

    Patys nežinot ko norit. Ar geresnių paslaugų, ar tik renovacijos. Nuo to kad turtą atiduosim, nieks nesikeis. Ligonines sujungs, naikinamos ligoninės petsonalas gaus atleidimo lapelius, visi nervinsis, daug dirbs , o padlaugos nuo to nepagerės.
    Renovacija, kada ji prasidės , eilėje daug laukiančių EU paramos. Ar KUL bus laimingoji, kuri gaus finansavimą, garantijų nėra. Taigi “berniukai” prabalsavę už KUL turto atidavimą, tiesiog bus atlikę darbą ir tuo didžiuosis

  2. Avatarrašytojas (IP: 83.171.17.102)

   bando “teisingai” išviešinti keistą sprendimą…

  3. AvatarKlaipėdietis (IP: 78.57.239.236)

   Vėl tems klausimą 20 metų. Baisu, kad Klaipėda taip ir liks su apdriskusia ligonine, nes pati lėšų jos atnaujinimui neturės, o sprendimą dėl perdavimo valstybei vilkins, kažkokių asmeninių interesų vedami. Labai gaila, kad Klaipėda turi tokią valdžią.

   • AvatarNa jau na jau (IP: 90.138.117.148)

    Tegul reformos siūlytojai pateikia konkrečiai kas bus geriau pacientams ir reikalai pajudės . Sienos negydo ! Medikai puikūs . Aimanuoja būsimi eurų įsisavintojai , kuriems pacientai ” ne prie ko ” ?

  4. AvatarTrumpiau (IP: 88.119.136.56)

   Bus pasaka be pabaigos, reikia valingų seimo ir vyriausybės sprendimų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt