P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Vasario 16-ajai skirtoje parodoje – ir Klaipėdos kraštui reikšmingas įvykis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-15


Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto parengta ir uostamiesčio centre (prie paminklo „Arka”) eksponuojama paroda kviečia geriau pažinti Vasario 16-ąją, nes į šią kiekvienam lietuviui svarbią datą sutelpa ne tik 1918-ųjų politinės batalijos ir jų kulminacija – Lietuvos Tarybos priimtas Vasario 16-osios nutarimas, pasauliui turėjęs pranešti apie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą.

Paroda „Trys Vasario 16-osios prasmės (1918–1923 m.)“ visuomenei primena ir 1922-ųjų vasario 16-ąją, kuomet Kaune, buvusios Komercijos mokyklos patalpose, buvo atidarytas Lietuvos universitetas, davęs pradžią bent keliems šiuolaikiniams universitetams Lietuvoje. Minint Lietuvos universiteto įkūrimo šimtmetį, 1922-ieji Seimo yra paskelbti Lietuvos universitetų metais.

Dar vienas istorijoje likęs faktas, susijęs su vasario 16-osios data, itin reikšmingas bendrai Lietuvos ir prie jos prijungto Klaipėdos krašto istorijai, skaičiuojamai nuo 1923-iųjų. Tų metų vasario 16-ąją Ambasadorių konferencija Paryžiuje priėmė sprendimą Lietuvos Respublikai perduoti suverenines teises į Klaipėdos kraštą. Paskelbus apie šių teisių perdavimą, Lietuvos buvimas Klaipėdoje tapo teisiškai nenuginčijamu. Jau po kelių dienų iš Klaipėdos krašto išvyko šį regioną trejus metus administravę prancūzai. Ambasadorių konferencijos sprendimas laikomas didele Lietuvos diplomatijos pergale. Kitąmet, 2023-aisiais, minėsime šių įvykių šimtmetį – Seimo sprendimu, 2023-ieji paskelbti Klaipėdos krašto metais.

„Sveikiname klaipėdiečius ir miesto svečius su 104-uoju nepriklausomos Lietuvos gimtadieniu ir kviečiame pažinti įdomią, permainingą ir turtingą mūsų šalies, mūsų krašto istoriją, kurią nuosekliai tyrinėja ir savo darbais su visuomene dalijasi KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikai“, – KU iniciatyvą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, pranešime pristato KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Parodos partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Paroda prie paminklo „Arka” bus eksponuojama iki vasario 28 dienos.


  2022-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt