P0

Transportas

Mokyklos ir Laukų gatves sujungs žiedinė sankryža

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-17


Klaipėdos savivaldybė rengiasi Mokyklos gatvės, nuo sankryžos su Verpėjų gatve iki Saulėtekio progimnazijos, kapitalinio remonto darbams, įrengiant transporto eismo žiedą Mokyklos ir Laukų gatvių sankryžoje.

Šioje Mokyklos gatvės atkarpoje dabar nėra laikino sustojimo automobiliams vietų. Esama sankryža yra trišalė, eismo pirmumo ženklų joje įrengta nėra. Dabartinės sankryža yra mokyklos prieigose, specialistai konstatuoja čia „padriką eismą sankryžos zonoje ir sankryžos prieigose: tėvai, atvežę mokinius į mokyklą, juos išleidžia sankryžos zonoje, apsisukinėja”.

Gretimybėse esą sudaroma „pavojinga situacija tarp automobilių ir pėsčiųjų bei dviratininkų, vairuotojai nėra tinkamai informuojami apie pasikeitusias eismo sąlygas, eismo pirmumą”.

„Nesant eismo pirmumo ženklų, sankryža yra lygiareikšmė, todėl laikomasi kliūties iš dešinės taisyklės. Taip pat neinformuojant apie gyvenamosios zonos pabaigą, vairuotojams nėra aišku, kurioje vietoje jie išvažiuodami į kelią iš gyvenamosios zonos privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms”, – taip situacija apibūdinama Mokyklos gatvės projektavimo užduotyje.

Savivaldybė nori, kad būtų  suprojektuota „D (pagalbinės) kategorijos gatvė (Mokyklos g. senoji)”. Taip pat – 9 laikino sustojimo automobiliams vietos, važiuojant Saulėtekio progimnazijos link, 9 laikino sustojimo vietos, važiuojant nuo Saulėtekio progimnazijos, pėsčiųjų perėjos su kryptiniu apšvietimu, neregių vedimo sistemos.

Taip pat norima suprojektuoti mažo tipo transporto eismo žiedą Mokyklos g. (senoji) – Laukų g. sankryžoje numatant tinkamus saugius sprendinius Verpėjų g. ir Mokyklos g. (senojoje) sankryžoje. Projektuojamus sprendinius tikimasi suderinti su taip pat planuojamais šviesoforais reguliuojamos Mokyklos ir Verpėjų g. sankryžos sprendiniais.

Manoma, kad visi projektavimo darbai užtruks pusantrų metų. Jų kaina, savivaldybės įsitikinimu, negali viršyti 24 000 eurų. Kada gali prasidėti ir baigtis realūs darbai, neprognozuojama.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2022-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt