P0

Svarbu, Verslas

Klaipėda pagaliau perėmė „Geotermą”, rengiami atgaivinimo planai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-22


Nors Klaipėdos politikai prieš metus vienbalsiai pritarė sprendimui perimti bankrutavusios vienintelės Lietuvoje geoterminės jėgainės „Geoterma” turtą, jis jai perduotas tik prieš savaitę. Iki tol buvo tikslinami perduodamo turto aprašai ir sąlygos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija” specialistai ten jau ieško išlikusių įrenginių dokumentų. Jiems talkina ir paskutinis „Geotermos” direktorius Sigitas Petrauskas.

Pasak Antano Katino, AB „Klaipėdos energija” generalinio direktoriaus,  juos domina visa įmonės energetikos infrastruktūra. Pavyzdžiui, trys dujiniai katilai, iš kurių tik vienas iki šiol „buvo įdarbintas”, o kiti du – visiškai nenaudoti. 

„Ką paliko, tą ir radom”, – sako jis.

Energetikai rengia bankrutavusios įmonės įrangos atgaivinimo planą ir tikisi gauti Aplinkos ministerijos paramą. A. Katinas teigia, kad prieš savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas tokią paramą pažadėjo. Todėl rasti autentiškus naudotos ir nenaudotos įrangos dokumentus, pasus etc. yra labai svarbu.

Klaipėdos savivaldybės administracija rengia miesto Tarybos sprendimo projektą dėl „Geotermos” turto perdavimo AB „Klaipėdos energija”. Jis bus teikiamas artimiausiu metu.

Kitas turtas – du uždaryti gręžiniai – kol kas liks savivaldybės žinioje. Bandoma rasti susitarimo su Klaipėdos universitetu kontūrus, leidžiančius turtą panaudoti mokslo, sveikatinimo ar kitoms reikmėms. Tačiau pirmiausiai būtina įvertinti to, kas liko iš bankrutavusios „Geotermos”, būklę.

Verslo straipsnių visus kompas


  2022-02-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt