P0

Kultūra

Klaipėdoje – Pa/tvarios Užgavėnės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-22


Šiemet Klaipėdos etnokultūros centro Užgavėnių šventė „sugrįžta į savo kiemą“ ir kviečia klaipėdiečius bei miesto svečius švęsti Klaipėdos senamiestyje. Vasario 26-ąją, šeštadienį, nuo 16 val. šventės veiksmas vyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Meno kiemuose (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4).

Pa/tvariomis šiemet paskelbtos Užgavėnės taip pat jungiasi prie Klaipėdos miesto šviesų festivalio – jau nuo vasario 24 dienos kitokią Morę, dailiai apšviestą, bus galima pamatyti ir pasigrožėti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme (Bažnyčių g. 4). Instaliacijos autorius – Povilas Šorys.

„Šių metų Užgavėnėse išgirsime radijo stoties „TARARAI“ vedėjo, dirbančio „nuotoliniu būdu“ tiesiogiai iš savo „LAUKO SPA / KONTOROS“, ekskliuzyvines laidas. Pavyzdžiui – „ATEITIES PERMAINOS“, rubriką – „ŠAUKŠTAI PO PIETŲ“ bei daugelį kitų perliukų. Šventės pagrindinis akcentas – tvarumo idėja. Dėl to vyks viešas persirengėlių tvarumo strategijos idėjų ir išėmėjų pri(si)statymas (kūrimas ir įgyvendinimas vietoje – „čia ir dabar“). Labai gudriai pasakyta, ar ne? Jeigu norite suprasti, apie ką kalbama, teks patiems ateiti ir viską pamatyti. Ko mums reikia – DUONOS IR ŽAIDIMŲ! Todėl šventės metu vyks TVARUMO BUMO APŽVALGOS TURAS. Jo dalyviams reikės: aplankyti 1–8 punktus (palapines) – gauti specialų antspaudą – o INFO KIOSKE atsiimti prizą. SVARBU! Žaidimo kortelės bus dalijamos tik laimės ketvirčių metu, gyvai grojant kapelijai „Mingė“! Galit jau dabar pradėti skubėti, nes kortelių skaičius ribotas. Visiems kitiems suplanuotiems Užgavėnių malonumams surašyti ir jaučio odos neužtektų, dėl to geriau ateikite ir pamatysite patys kitokį Morės veidą! O aktyvaus laisvalaikio mylėtojus pajudėti iš peties kvies judumo centras „MUŠAbėk – vejaRĖK“, kur susipažinsite su įvairiomis etno pramogomis!” – rašo Užgavėnių organizatorius Klaipėdos etnokultūros centras.

Šventėje taip pat pamatysite įvairių Užgavėnių kaukių bei susitiksite su jų gamintojais (tiek iš medžio, tiek iš papjė mašė (popieriaus).

UŽGAVĖNIŲ PROGRAMA

16 val. PERSIRENGĖLIŲ TVARUMO BUMAS

17.45 val. TRADICINIS UŽGAVĖNIŲ MŪŠIS ,,KANAPLAŠIS“

18 val. MORĖS PABAIGTUVĖS


  2022-02-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt