P0

Regionas

Smulkiajam Klaipėdos rajono verslui – 50 000 eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-22


Klaipėdos rajono savivaldybė Smulkiojo verslo rėmimo programai šiemet skiria didžiausią iki šiol sumą – 50 tūkstančių eurų.

„Programa įgyvendinama nuo 2006 metų. Per šį laikotarpį net 130-čiai Klaipėdos rajone veikiančių verslo įmonių paskirstyta beveik 135 tūkst. eurų. Šiemet lėšas programai didiname nuo 34 iki 50 tūkstančių eurų. Poreikis didinti lėšas – akivaizdus. Jei 2017 metais pasinaudoti finansine parama paraiškas pateikė 4 verslai, tai pernai sulaukėme net 26 prašymų“, – pranešime cituojama mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Gautą paramą galima panaudoti įmonės įregistravimo išlaidoms padengti, dalyvavimui parodose, konferencijose ir kvalifikacijos kėlimo kursuose, darbo įrangai ir priemonėms įsigyti, interneto svetainei sukurti ir kitais atvejais.

„Daugiausia paraiškų sulaukiame dėl įrangos ir darbo priemonių įsigijimo bei negyvenamųjų patalpų nuomos išlaidų kompensacijų. Šiuo metu, lyginant su ankstesniais metais, yra žymiai supaprastintos paraiškų formos bei sumažintas reikalingų papildomų dokumentų pateikimas, todėl prašymą pateikti tapo daug lengviau“, – sako vicemerė.

Verslas rajone skatinamas ir kitomis priemonėmis. 2019 metais ir vėliau Klaipėdos rajono teritorijoje naujai įregistruotos įmonės trejiems metams yra atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Pernai Savivaldybės taryba patvirtino Investicijų ir verslo plėtros skatinimo Klaipėdos rajono savivaldybėje tvarkos aprašą. Naujai Klaipėdos rajone besikuriantiems investuotojams arba jau veikiantiems ir naujas darbo vietas kuriantiems verslams, remiantis aprašu, gali būti taikomos žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos arba kitos investicijas ir verslo plėtrą skatinančios priemonės.

Nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos suteikiamos ir tiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie rajone remia sporto, kultūros ir mokslo veiklas.

Siekiant palengvinti mokestinę naštą, nuo vasario 1 iki birželio pabaigos visi, kurie prekiauja ar teikia paslaugas Klaipėdos rajono savivaldybės nustatytose viešosiose vietose, atleidžiami nuo mokesčio už prekybos leidimus.

„Toks sprendimas inicijuotas siekiant paremti verslą, kad bent iš dalies padėtume sumažinti per pandeminį laikotarpį patirtus nuostolius. Apskaičiuota, kad į Savivaldybės biudžetą nebus surinkta apie 5 tūkst. eurų, tačiau šiuo metu svarbiau padėti atsitiesti smulkiesiems verslininkams“, – sako A. Balnionienė.

Nuo mokesčio už leidimus prekybininkus Savivaldybė atleidžia nebe pirmą kartą. Pirmąsyk tai buvo padaryta praėjusių metų balandį, po to, kai vykdyti prekybos lauko erdvėse žmonės negalėjo daugiau nei 4 mėnesius.


  2022-02-22

  Vienas komentaras apie “Smulkiajam Klaipėdos rajono verslui – 50 000 eurų”

  1. AvatarRimvydas (IP: 84.15.185.185)

   Nu super parama.
   Kiekvienam po stūkso
   Klounai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt