P0

Aplinkosauga

Atsiras Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-23


Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomai Lietuvos saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkai – reorganizuoti regioninių parkų, valstybinių gamtinių ir biosferos rezervatų direkcijas, sujungiant jas į keturis naujus juridinius asmenis. Keturių esamų nacionalinių parkų direkcijos išlaikys dabartinį juridinį statusą, tačiau, siekiant pertvarkos tikslų, jų vidaus administravimo sprendimai bus peržiūrėti.

„Kokybė bus esminis šios pertvarkos rezultatas. Saugomos teritorijos yra Lietuvos pasididžiavimas. Tačiau siekiant didinti jų plotą nuo 17 iki 20 proc. šalies ploto, apsaugoti reikšmingiausias gamtines vertybes ir buveines, tinkamai įvertinti architektūrinius ir teritorijų planavimo sprendimus penktadalyje šalies teritorijos, būtina aplinkosaugininkų specializacija. O ji nėra įmanoma su mažomis direkcijomis, kurios turi jau šiandien vykdyti iki 120 įvairių įstatymo pavestų funkcijų“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Numatoma, kad bus formuojamos šios regioninių parkų ir rezervatų direkcijos, užtikrinant kiekvienos jų identitetą: Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos.

Teigiama, kad keičiant struktūrą išlaikomos saugomų teritorijų lankytojų aptarnavimo, teritorijų priežiūros, tvarkymo ir kitos funkcijos. Už tai atsakingi darbuotojai liks dirbti esamose lankytojų centrų patalpose, visos administracinės ir kitos paslaugos bus teikiamos tose pačiose savivaldybėse.

Naujajame modelyje Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija apims Nemuno deltos, Pagramančio, Pajūrio, Rambyno regioninių parkų ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijas, Žemaitijos direkcijai priklausys Dubysos, Kurtuvėnų, Salantų, Tytuvėnų, Varnių, Ventos, Žagarės regioninių parkų ir Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos.

Anot ministerijos pranešimo, sujungus 29 mažas (dažniausia 6-9 darbuotojus turinčias) regioninių parkų, valstybinių gamtinių ir biosferos rezervatų direkcijas į 4 regionų direkcijas, kiekvienoje iš jų bus sukurti specializuoti Biologinės įvairovės apsaugos ir Kraštovaizdžio apsaugos skyriai, jų pajėgumai papildyti architektų ir nekilnojamojo kultūros paveldo specialistų pareigybėmis. Kiekvienoje saugomoje teritorijoje numatyta įsteigti specializuotas patarėjų (prevencinės priežiūros specialistų), kurie nuolat lankytųsi teritorijoje, informuotų ir konsultuotų asmenis, pareigybes.

Žadama, kad centralizuojant bendrąsias funkcijas ir sukūrus stiprias regionines direkcijas, jos užtikrins kvalifikuotą gyventojų prašymų aptarnavimą, todėl žmonės galės operatyviau gauti institucijų atsakymus.

Planuojama, kad keturios regioninių parkų ir rezervatų direkcijos pradės veikti nuo liepos 1 d.


  2022-02-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt