P0

Koronavirusas

Dėl kaukių pradinukams kreiptasi į Konstitucinį Teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-23


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), nagrinėdamas Seimo narių grupės pareiškimą ištirti sveikatos apsaugos ministro sprendimo dalies, susijusios su reikalavimu pradinių klasių moksleiviams mokyklose dėvėti medicinines kaukes, nustatė, jog operacijų vadovo pareigas ėjęs ministras buvo įgaliotas nustatyti žmogaus teisių suvaržymą žemesnės galios teisės aktu nei įstatymas – Vyriausybės nutarimu.

Atsižvelgiant į tai, LVAT išplėstinei teisėjų kolegijai kilo abejonė, ar taip nėra pažeidžiamas iš konstitucinio teisinės valstybės principo išplaukiantis reikalavimas žmogaus teisių ir laisvių ribojimus nustatyti įstatyme.

LVAT nenustatė, kad ir Civilinės saugos įstatyme būtų pagrindas, iš kurio kiltų Vyriausybės įgaliojimai pavesti ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui priimti ginčijamą sprendimą ir taip patvirtinti teisės į privataus asmens neliečiamumą ribojimus ugdymo įstaigose.

Dėl to LVAT kreipėsi išaiškinimo į Konstitucinį Teismą, ar toks reglamentavimas neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Ši byla sustabdyta iki Konstitucinis Teismas išnagrinės pateiktą prašymą.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai, tarp jų – „darbiečiai“ Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis, demokratai Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį žiniasklaidai teigė, kad bus svarstomi pandemijos valdymo taisyklių pokyčiai. Sprendimai, kurie aktualūs švietimui, bus priimami kitą savaitę, bus tariamasi ir su gydymo įstaigų atstovais, renginių organizatoriais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau anksčiau pateikė siūlymą mokyklose atsisakyti kaukių pradinukams ir srautų valdymo.


  2022-02-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt