Dėl kaukių pradinukams kreiptasi į Konstitucinį Teismą

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-02-23

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), nagrinėdamas Seimo narių grupės pareiškimą ištirti sveikatos apsaugos ministro sprendimo dalies, susijusios su reikalavimu pradinių klasių moksleiviams mokyklose dėvėti medicinines kaukes, nustatė, jog operacijų vadovo pareigas ėjęs ministras buvo įgaliotas nustatyti žmogaus teisių suvaržymą žemesnės galios teisės aktu nei įstatymas – Vyriausybės nutarimu.

Atsižvelgiant į tai, LVAT išplėstinei teisėjų kolegijai kilo abejonė, ar taip nėra pažeidžiamas iš konstitucinio teisinės valstybės principo išplaukiantis reikalavimas žmogaus teisių ir laisvių ribojimus nustatyti įstatyme.

LVAT nenustatė, kad ir Civilinės saugos įstatyme būtų pagrindas, iš kurio kiltų Vyriausybės įgaliojimai pavesti ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui priimti ginčijamą sprendimą ir taip patvirtinti teisės į privataus asmens neliečiamumą ribojimus ugdymo įstaigose.

Dėl to LVAT kreipėsi išaiškinimo į Konstitucinį Teismą, ar toks reglamentavimas neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Ši byla sustabdyta iki Konstitucinis Teismas išnagrinės pateiktą prašymą.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai, tarp jų – „darbiečiai“ Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis, demokratai Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį žiniasklaidai teigė, kad bus svarstomi pandemijos valdymo taisyklių pokyčiai. Sprendimai, kurie aktualūs švietimui, bus priimami kitą savaitę, bus tariamasi ir su gydymo įstaigų atstovais, renginių organizatoriais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau anksčiau pateikė siūlymą mokyklose atsisakyti kaukių pradinukams ir srautų valdymo.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Visoje Lietuvoje pradedama teikti pacientų pavėžėjimo paslauga

Nuo liepos 1 d. visoje Lietuvoje pradedama teikti pacientų pavėžėjimo paslauga. Pavėžėjimo kriterijus atitikę pacientai galės užsisakyti pavėžėjimo paslaugą telefonu ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvės „nuolaidos“ panaikinti nepavyko 

Klaipėdietei Seimo narei Ligitai Girskienei Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) nepavyko įrodyti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neteisėtai pakeitė ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This