P0

Svarbu, Transportas

Būsimoje nulinės emisijos zonoje Klaipėdoje – daugiau komforto automobiliams (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-24


Nors Klaipėdos savivaldybė yra tvirtai apsisprendusi ir į daugelį savo strateginių dokumentų įrašiusi, jog 2030 metais senamiestis bus nulinės emisijos zona, čia sparčiai didinamas parkavimo vietų skaičius, gerinamos sąlygos automobiliams.

Artūro Šulco nuotr.

Šiuo metu savivaldybės lėšomis sparčiai tvarkoma Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto teritorija, atnaujinamos senos ir baigiamos įrengti dar 32 papildomos vietos automobiliams.

Artūro Šulco nuotr.

Taip pat tvarkomi pėsčiųjų takeliai, želdynai, pastatyti nauji suolai pasisėdėjimui. Bet daugiausia teritorijos skirta automobiliams. Senamiestyje šiuo metu yra šiek tiek mažiau nei 400 vietų automobiliams statyti.

Ir iki rekonstrukcijos pradžios Dailės akademijos kieme būdavo apstu automobilių – čia grūsdavosi tie, kurie stengėsi išvengti vietinės rinkliavos. Tačiau šiuo metu jau įrengti kilnojami užkardai – automobilių srautai bus reguliuojami.

Artūro Šulco nuotr.

Ar automobilių statymas šioje teritorijoje po rekonstrukcijos bus apmokestintas, ar jomis nemokamai naudosis tik „išrinktieji”, priklausys nuo savivaldybės sprendimų, nes jos lėšomis įrengtos stovėjimo vietos.

Apie pusę milijono eurų į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto teritoriją (atiduotą panaudai) Klaipėdos miesto savivaldybė pradėjo investuoti todėl, kad neva tuoj turėjo prasidėti aplinkinių gatvių rekonstrukcija.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad tokia investicija daroma nepaisant to, jog šiam sklypui detaliuoju planu yra numatytas kitoks likimas – jame turi būti atkurtos dvi istorinės gatvės, pastatyti nauji pastatai.

Tačiau netoliese esančio Senojo turgaus prieigų rekonstrukcijos net planavimo procedūros užsitęsė neribotam laikui, o Sukilėlių g. rekonstrukcija stabtelėjo. Teatro gatvės – net neprasidėjo.

Dar nepradėtas ir Daržų ir Vežėjų gatvių kapitalinis remontas, nors sutartys su rangovu pasirašytos dar pernai. Viešai paskelbta, kad prasidėjo Žvejų gatvės rekonstrukcija, bet išorinių veiksmų dar nesimato.

Transporto straipsnių vidus kompas

INFORMACIJA

2003 m. birželį Klaipėdos miesto taryba patvirtino teritorijos tarp Aukštosios, Daržų, Sukilėlių, Turgaus, Mėsininkų ir Didžiosios Vandens gatvių detalųjį planą, kurį parengė UAB „Klaipėdos projektas“.

Jis numatė vietoje apleisto stadiono ir buvusios 4-osios, 1953 m. pastatytos vidurinės mokyklos atkurti ikikarinį užstatymą su dviem čia buvusiomis – Junkerių ir Skutėjų – gatvėmis. Tačiau sprendime numatyta, kad antrasis sprendinių etapas, apimantis Skutėjų gatvę ir naujų septynių sklypų suformavimą vietoje sovietinio pastato, bus įgyvendinimas tik iškėlus tuomet čia veikusią Vydūno vidurinę mokyklą į kitą vietą.

Mokyklą iškelti į patalpas Sulupės gatvėje politikai sugebėjo, o valios nugriauti sovietinį pastatą pritrūko. 2011 m. 13 miesto Tarybos narių balsavus už pastato griovimą miesto lėšomis, 13 prieš ir vienam susilaikius buvusi mokykla taip liko stovėti tuščia. Vėliau, po poros metų, į pastatą buvo leista įsikraustyti Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos filialui.

Tad būsimo naujo kvartalo kūrimo darbai prasidėjo nuo sklypų, suformuotų apleisto stadiono vietoje. Čia buvo suformuoti 7 sklypai, kuriems priskirti Sukilėlių gatvės adresai, bet jie yra palei planuojamą Junkerių gatvę (ji turi būti nutiesta, kai bus nugriautas buvusios Vydūno mokyklos pastatas).


  2022-02-24

  Vienas komentaras apie “Būsimoje nulinės emisijos zonoje Klaipėdoje – daugiau komforto automobiliams”

  1. AvatarAnonimas (IP: 193.56.252.173)

   Net jei bombos kristų ant jo galvos, kai kas 3 pasaulinio karo akivaizdoj vis dar ieškotų priešų savo mieste. Nes prigimtis tokia, nes akiratis tik toks.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt