P0

Švietimas

KU palaiko čia studijuojančius studentus iš Ukrainos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-24


Klaipėdos universitetas (KU), palaikydamas brutalų Rusijos karinį antpuolį šįryt patyrusią Ukrainą, kaip solidarumo su ukrainiečių tauta ženklą KU miestelyje iškėlė mėlyną-geltoną vėliavą.

Popietę įvykusiame susitikime su KU studijuojančiais jaunuoliais iš Ukrainos KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas užtikrino jiems visapusišką paramą, sprendžiant jiems ar jų artimiesiems iškylančias problemas.

Klaipėdos universitete šiuo metu studijuoja 40 jaunuolių iš Ukrainos, daugiausia iš Chersono. Į KU vadovų inicijuotą susitikimą atvyko didžioji jų dauguma. Kreipdamasis į studentus KU rektorius užtikrino, jog universitetas neliks nuošaly ir visomis išgalėmis ieškos būdų, kaip padėti savo bendruomenės nariams, susidūrusiems su protu sunkiai suvokiama karine agresija ir jos pasekmėmis.

„Situacija keičiasi labai greitai. Jeigu vakar karas dar neatrodė realus, šiandien jis jau vyksta. Lietuva visomis išgalėmis padės Ukrainai ir jos žmonėms. Valstybės institucijos dirba, derina veiksmus. Mes, kaip universitetas, irgi prisidėsime prie šių iniciatyvų ir ieškosime būdų, kaip padėti jums, jūsų artimiesiems“, – sakė KU vadovas.

Studentų iš Ukrainos problemoms spręsti jau paskirtas atsakingas asmuo, dvasinę pagalbą susitikimo dalyviams pasiūlė ir KU kapelionas Andrius Vaitkevičius.

Nerimastingomis nuotaikomis po šio ryto sukrėtimo gyvenantys jaunuoliai dėkojo už palaikymą. Sakė, šiuo metu net nelabai galintys suformuluoti problemų, su kuriomis jiems gali tekti susidurti. KU vadovų teirautasi, ar būtų galimybė į Klaipėdą atsikviesti karo zonoje esančius artimuosius. Buvo ir tokių klausimų, ar sienų režimas leidžia išvykti į Ukrainą ir prisijungti prie jos kariuomenės.

A. Razbadauskas apie situaciją Ukrainoje ryte kalbėjosi su KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto vyresniuoju mokslo darbuotoju Artiomu Petriku, gyvenančiu Chersone, o popietę numatytas jo pasisakymas susitikime su studentais iš Ukrainos, deja, dėl ryšio problemų jau buvo nesėkmingas.

Universiteto mokslininkas iš Ukrainos, tyrinėjantis istorines dviejų valstybių sąsajas, ryte kolegas iš Lietuvos patikino neabejojantis, jog Ukraina nepasiduos agresijai.


  2022-02-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt