P0

Miestas

Botanikos sodas kviečia talkininkus žiemai išvaryti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-25


Šiemetės žiemos sniegus ir tvanus išgyvenęs Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sodas pirmąją pavasario dieną, kovo 1-ąją, varys žiemą iš kiemo. Užgavėnių šventės pradžia – 15 val.

KU Botanikos sodo kolektyvas žiemai išvaryti į talką pasitelkė KU tautinio meno ansamblį „Vytinė”, kad išvarymas būtų ir su muzika, ir su šokiais. Pareigą kepti blynus prisiėmė partneriai – Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro gimnazijos skyriaus mokytojai ir moksleiviai. Su blynais, keptais ant laužo, šokiais ir dainomis pasitikti svečiai rinks gražiausią kaukę, stebės Lašininio ir Kanapinio kovą, o jos finale sudegins Morę.

Liaudies papročiuose – Užgavėnės šventė ne tik žiemai išvaryti ar pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išbaidyti. Todėl sakoma, jog joms reikia gerai pasiruošti ir tinkamai atšvęsti.

„Jeigu persikeltume į senąjį Lietuvos kaimą, matytume, kad tai buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Mūsų senoliai tikėjo, jog skambiai per Užgavėnes sutiktas pavasaris užtikrins rudeninio derliaus gausą“,- sako KU Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė.


  2022-02-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt