P0

Nuomonės, Svarbu

„Atvira Klaipėda” nebesinaudos „Patreon” paslaugomis (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-02-26


„Laisvės TV” įkūrėjui Andriui Tapinui šeštadienį pranešus, kad traukiasi iš sutelktinio finansavimo plaformos „Patreon”, pašalinusios Ukrainos lėšų rinkimo puslapį „Come Back Alive“, taip pat pasielgs ir „Atvira Klaipėda”.

„Patreon platforma pašalino Ukrainos lėšų rinkimo puslapį „Come Back Alive“ motyvuodami, kad tai pažeidžia jų veiklos sąlygas esą pinigai renkami kariniams tikslams, nors didelė dalis tų lėšų būtų buvę skirta ir humanitarinei pagalbai. Dar blogiau – jie sustabdė ir grąžino atgal daugiau kaip 300 000 USD per mėnesį, kurie būtų prisidėję prie Ukrainos gynybos. Kitaip tariant – Patreon netiesiogiai parėmė Rusijos karo mašiną”, – rašo A. Tapinas.

„Atvira Klaipėda”, gyvenanti iš paramos, kaip vieną iš jos surinkimo šaltinių naudojo „Patreon” platformą. Ji nebuvo pagrindinis pajamų šaltinis – taip mus dabar rėmė 21 žmogus, tačiau jie mums irgi labai svarbūs, nes rėmėjų gausa tikrai negalime pasigirti. „Patreon” buvo naudinga ir tuo, kad turėdami skurdžias technines galimybes jos dėka kartais galėdavome „palepinti” tokius rėmėjus anksčiau paskelbdami tokias kai kurias savo medžiagas.

Būsime dėkingi jei taip rėmę „Atvirą Klaipėdą” pasirinks bet kurį nors kitą paramos būdą – periodinius pervedimus į VšĮ „Klaipėda atvirai“ sąskaitas LT783500010002980312 arba LT394010051004084267, „Paypal” arba kompanijos „Cardinity” mums teikiamą paslaugą, kai pasirinkta suma automatiškai nuskaitoma kas mėnesį nuo bankinės kortelės. 

Kaip naują paramos teikimo būdą pasirinkome platformą „Contribee”

Ačiū visiems už paramą ir supratingumą. Mes negalime būti kartu su tais, kurie kenkia Ukrainai šiuo beprotiškai jai sunkiu metu. 

Jau paskelbus šį tekstą apie analogišką sprendimą pranešė ir žurnalistas Šarūnas Černiauskas iš Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena”.


  2022-02-26

  4 komentarai “„Atvira Klaipėda” nebesinaudos „Patreon” paslaugomis”

  1. AvatarLietuvos piliete (IP: 86.100.91.176)

   O Balticum Tv? Ji trasliuoja propogandinį kanala RKB . Kam jie tarnauja? Manau jie nusipelne blokavimo ir ignoravimo.

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.109.250)

   Blokuoki Orlean degalines, kad ir ten neitų pinigai fašistinei Rusijai

   • Avatarpatikslinu (IP: 78.56.19.8)

    Kodėl Orlen? Orlen lenkams priklauso. Va Viada ir Baltic petroleum priklauso su Rusija susijusiam Paleičikui.

   • AvatarDegalų reikalai (IP: 85.232.138.203)

    Dar nė karto nesipyliau degalų nei Baltic Petroleum, nei Viada ar seniau buvusioje Lukoil. Yra ir kitų, neprastesnių pasirinkimų, pavyzdžiui, Neste, ar užsienyje – Shell.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt