P0

Sportas

Europos moterų čempionato rankinio atrankos rungtynės – Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-28


Lietuvos moterų rankinio rinktinė pirmadienį susirinko į treniruočių stovyklą ir pradėjo pasirengimą 2022 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėms su Šveicarija.

Kovo 3 d., ketvirtadienį, lietuvės šveicares priims Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Kovo 6 d. antra akistata vyks Šveicarijoje.

Šios rungtynės gali būti lemiamos kovoje dėl kelialapio į Europos čempionatą, nes artimiausiu metu Europos rankinio federacija (EHF) svarstys, ar taikyti sankcijas toje pačioje atrankos grupėje su lietuvaitėmis rungtyniaujančiai Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionei Rusijos rinktinei.

„EHF jau atšaukė šią savaitę turėjusias vykti dvejas Rusijos ir Lenkijos rinktinių rungtynes. Lietuvos rankinio federacija informavo EHF, kad lietuvės balandžio mėnesį taip pat nevyks į Omską žaisti su Rusijos rinktine. Su prašymais taikyti sankcijas Rusijos rinktinei jau kreipėsi ne viena dešimtis nacionalinių Europos šalių rankinio federacijų. Niekas nenori žaisti su valstybės agresorės atstovais. Šią savaitę turi vykti komitetų posėdžiai ir EHF turi priimti sprendimus dėl tolesnio Rusijos rinktinių dalyvavimo tarptautinėse varžybose“, – pranešime spaudai pažymi Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Europos čempionato atrankos turnyro I grupėje Lietuvos ir Šveicarijos rinktinėms per dvejas rungtynes pergalių dar nepavyko iškovoti. Abi komandos po kartą pralaimėjo Lenkijos ir Rusijos rinktinėms. Į lapkričio mėnesį Slovėnijoje, Juodkalnijoje ir Šiaurės Makedonijoje vyksiantį Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupės komandos.

„Sieksime pergalių, nes tik pergalės išsaugos mūsų viltis patekti į Europos čempionatą. Gaila, kad nepavyko surinkti visų geriausių Lietuvos rankininkių. Iš legionierių atvyko Vokietijoje žaidžianti Simona Kolosovė ir Izraelio klubui atstovaujanti Jūratė Žilinskaitė. Nebus Vokietijoje ir Islandijoje rungtyniaujančių Gretos Kavaliauskaitės ir Robertos Stropės. Bet merginos nusiteikusios lemiamoms kovoms ir ieškosim kas gali pakeisti lyderes. Antradienį žaisime kontrolines rungtynes su Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ komanda. Jose išbandysime kai kurias žaidybines situacijas, kurių per treniruotes negali įgyvendinti“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Šveicarijos moterų rankinio pakilimas prasidėjo prieš kelerius metus, kai Alpių šalis kartu su Austrija ir Vengrija laimėjo teisę surengti 2024 m. Europos moterų rankinio čempionatą.

„Šveicarijoje moterų rankiniui pastaruoju metu skiriamas labai didelis dėmesys. Buvo įkurta rankinio akademija, į kurią suburtos geriausios šalies rankininkės. Šveicarės laimėjo 2019 metais Klaipėdoje vykusį Europos jaunimo U19 čempionato B divizioną ir pateko į elitinį divizioną. Būtent ši karta dabar sudaro nacionalinės rinktinės pagrindą. Nors tai pakankamai jauna rinktinė, varžovės pirmose dvejose atrankos turnyro rungtynėse demonstravo solidų žaidimą ir atkakliai priešinosi tituluotoms varžovėms“, – sako K. Kaladinskas.

Ketvirtadienį 18 val. prasidėsiančias Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių rungtynes „Švyturio“ arenoje žiūrovai galės stebėti nemokamai.


  2022-02-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt