P0

Miestas, Svarbu

Koncertų salės vadovo nurodymas: Ukrainos palaikymo akcijose – be įstaigos simbolikos (atnaujinta) (16)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-03-02


„Vykstančiose Ukrainos palaikymo akcijose venkite dalyvauti su Koncertų salės simbolika”, – tokį nurodymą savo pavaldiniams antradienį el. laiške išguldė uostamiesčio kultūros bendruomenę savo pareiškimais apie pirmtakės veiklą jau sudrebinęs uostamiesčio savivaldybei priklausančios Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.

Pats jis aiškina, kad „kvietimas nedėvėti Klaipėdos koncertų salės atributikos yra rekomendacinio požiūrio ir paaiškina prieš jį minimą sakinį”.

„Atvira Klaipėda” gavo antradienį T. Grabio el. paštu išsiųstą „Kreipimąsi į KKS darbuotojus”.

„Mieli kolegos, išgyvename sunkų laikotarpį, kuomet agresorius vykdydamas kovinius veiksmus Ukrainoje kėsinasi į šalies demokratiją. Tai laikotarpis, kuomet turime solidarizuotis ne tik su Ukrainos meno bendruomene, bet ir visa tauta.  Noriu pažymėti, kad vakar pasirašiau įsakymą, kuriuo iki atskiro sprendimo stabdome repertuaro ir komercinius renginius, organizuojamus Rusijos ar Baltarusijos organizacijų bei primygtinai reikalauju susilaikyti nuo minėtų šalių pavienių atlikėjų ir kolektyvų dalyvavimo įstaigos organizuojamuose renginiuose.  Labai svarbu visu šiuo sunkiu laikotarpiu, kiek įmanoma, išlaikyti šaltą protą ir jausmus. Jeigu jūsų asmeninė nuomonė šios situacijos atžvilgiu skiriasi, ja besidalinant viešoje erdvėje prašome informuoti, jog tai tik jūsų asmeninė nuomonė, o vykstančiose Ukrainos palaikymo akcijose venkite dalyvauti su Koncertų salės simbolika. Lietuvoje paskelbus nepaprastąją padėtį kviečiame išlikti vieningais. Artimiausiu metu pasidalinsime informacija-priminimu apie saugą darbo vietoje, kaip užtikrinti savo bei aplinkinių saugumą.  Dėkoju už supratingumą!”, – rašoma jame.

Kodėl jis suformulavo darbuotojams nurodymą Ukrainos palaikymo akcijose nedalyvauti su Koncertų salės simbolika sužinoti nepavyko – T. Grabys neatsiliepė nei laidiniu, nei mobiliuoju telefonu.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuriam tiesiogiai yra pavaldūs tokių įstaigų vadovai į skambutį irgi neatsiliepė.

Jis, beje, apie galimą „tarpinę” poziciją Ukrainos karo atžvilgiu pasisakė antradienį vykusio Tarybos posėdžio metu svarstant klausimą apie tai, ar Klaipėda turi nutraukti ryšius su Rusijos miestais Kaliningradu ir Čerepovecu ir Baltarusijoje esančiu Mogiliovu.

„Kada žūsta žmonės ne šimtais, o tūkstančiais, kada vyksta agresija į suverenia šalį, kalbėti apie tarpinius žingsnius būtų negarbinga”, – sakė meras, reaguodamas į Jurijaus Šeršniovo pasiūlymą tik sustabdyti sutarčių galiojimą su minėtaisiais miestais.

Beje pats T. Grabys savo profilyje „Facebook” tinkle buvo įsikėlęs nuotrauką, kurioje stovi prie Koncertų salės pastato, ant kurio iškelta Ukraina, o prie nuotraukos – angliškas palaikymo tekstas Ukrainos kultūros įstaigoms.

Pernai gruodį T. Grabys didelio ažiotažo sulaukė jo pareiškimai miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu.

Miesto straipsnių vidus

ATNAUJINTA. Po pusantros valandos iš to paties mobiliojo numerio, į kurį buvo jam skambinta, perskambinęs T. Grabys teigė, jog žurnalistas jam neskambino ir negalėjo paskelbti tokios informacijos be komentaro, taip pat reikalavo pašalinti paskelbtą nuotrauką, nes yra nurodęs, kad paskyra yra privati (pats nuo žurnalisto yra užsiblokavęs).

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Sulaukęs atsakymo, kad jis yra viešas asmuo ir nuotrauka nebus pašalinta, bei paraginimo neaiškinti, kaip dirbti žurnalistui, T. Grabys pareiškė, jog yra akivaizdu, jog „sėdime skirtingose valtyse” ir situaciją pakomentuos tik gavęs klausimus raštu.

Klausimai jam buvo išsiųsti. Gavus atsakymus ši publikacija dar kartą bus papildyta.

ATNAUJINTA II. „Klaidingai perskaitėte ir straipsnyje įvardinote problematiką. Išplatintame pranešime darbuotojams informuojama, jog įstaiga palaiko ir kviečia solidarizuotis ne tik su Ukrainos meno bendruomene, tačiau ir su visa Ukrainos tauta. Sakinys, kurį cituojate straipsnyje, apie kvietimą nedėvėti Klaipėdos koncertų salės atributikos yra rekomendacinio požiūrio ir paaiškina prieš jį minimą sakinį. T. y. darbuotojai, kurių nuomonė nesutampa su įstaigos pozicija, kuri yra vienareikšmiškai palaikanti Ukrainą, prašomi besidalinant informacija, dalyvaujant bet kokio tipo veiklose, susijusiose su šiuo metu vykstančiais kariniais veiksmais Ukrainoje, nedėvėti Klaipėdos koncertų salės atributikos”, – savo atsiųstame atsakyme paaiškino T. Grabys.

ATNAUJINTA III. Kitą dieną po šios publikacijos pasirodymo Koncertų salės internetiniame puslapyje pasirodė kreipimasis į klausytojus.

„Viešumoje pasirodęs tik įstaigos darbuotojams skirtas vadovo laiškas sukėlė daug dviprasmiškų vertinimų. Norime patikslinti neteisingai interpretuotą turinį ir aiškiai nurodyti Klaipėdos koncertų salės poziciją dėl Ukrainoje vykstančių karinių veiksmų:

*Klaipėdos koncertų salė smerkia karą pradėjusios Rusijos veiksmus bei šiuos veiksmus palaikančios Baltarusijos pagalbą. Įstaiga kviečia solidarizuotis ne tik su Ukrainos meno bendruomene, bet ir visa ukrainiečių tauta.

*Vasario 28 d. pasirašytas įstaigos vadovo įsakymas, kuriuo iki atskiro sprendimo stabdomi visi repertuaro ir komerciniai renginiai, organizuojami Rusijos ar Baltarusijos organizacijų.

*Darbuotojams išsiųstame laiške rekomenduojama: tie, kurie nepritaria tokiai įstaigos pozicijai, dalindamiesi nuomone viešoje erdvėje prašomi informuoti, jog tai yra jų asmeninė pozicija. Dalyvaujant bet kokiuose susibūrimuose, susijusiuose su karo padėtimi, jei darbuotojų nuomonė skiriasi nuo įstaigos pozicijos, vengti dalyvauti su Koncertų salės simbolika. Jeigu pozicija sutampa, naudoti įstaigos simboliką nėra draudžiama.

Įstaigos vadovas atsiprašo dėl kilusio nesusipratimo. Ateityje, komunikuojant jautrią informaciją, bus stengiamasi išvengti įvairių interpretacijų”, – rašoma jame.


  2022-03-02

  16 komentarai “Koncertų salės vadovo nurodymas: Ukrainos palaikymo akcijose – be įstaigos simbolikos (atnaujinta)”

  1. AvatarVainikėlis (IP: 90.131.32.165)

   Oj, Inga, Inga…tu man reikalinga! https://youtu.be/k9IIjmvDNRc

  2. AvatarPenktoji kolona? (IP: 78.62.147.40)

   allesupratau? ar juodbruvas vyruškis tik salės direktorius, o garsios šeimos pažas? Kokios pspareigos yra oficialios?

  3. Avatarir vėl tūpas žurnalistas? (IP: 78.61.173.191)

   “(… ) o vykstančiose Ukrainos palaikymo akcijose venkite dalyvauti su Koncertų salės simbolika. ”
   Kuri vieta čia neaiški? Kas yra PALAIKYMO AKCIJA?

   Lyg ir žurnalisto išsilavinimą turi vadovas? Tuomet turėtų gebėti aiškiau formuluoti mintis.
   Nes kažkaip nesiseka jam savo poziciją išsakyti iš pirmo karto, be jau tradicija tampančių nuolatinių paaiškinimų.

  4. AvatarKlaipėdietis (IP: 83.189.211.121)

   O ko norėt, buvusio dom oficerov aura liko. O tokius grabius lauk gatvių šluot.

  5. AvatarPurvasklaida... (IP: 84.15.185.199)

   ,,Atvira Klaipėda”, visai nusivažiavai į lankas. Nors jau seniai esi nebepatikima žiniasklaidos priemonė. ,,Purvasklaida”… Martynui Vainoriui reikėtų perversti žurnalistų etikos kodeksą, nes negeba objektyviai informacijos pateikti.

   • AvatarDaugtaškis (IP: 85.232.138.203)

    Viskas čia gerai. Tekstus portaluose dabar rašo ne literatūrologijos profesoriai, o žmonės, neblogai įvaldę žodį ir plunksną, tačiau nebūtinai pačios aukščiausios prabos. Nieko baisaus, dirbs, kartais darys klaidas, taisysis ir išmoks. O straipsnelyje mintys išdėstytos suprantamai, faktai teisingi, ko dar?

  6. AvatarPc (IP: 88.118.166.133)

   Na nežinau. Skaitau Grabio tekstą ir jį suprantu vienareikšmiškai – palaiko Ukrainą, o tų darbuotojų, kurie turi kitokią nuomonę, prašo nesinaudoti įstaigos vardu. Manau, žurnalistas prieš skelbiant informaciją, turėtų ją visapusiškai įvertinti. Slava Ukraini!

   • Avatardeja (IP: 83.179.71.242)

    grabio teksto citata: “…vykstančiose Ukrainos palaikymo akcijose venkite dalyvauti su Koncertų salės simbolika.” Labai aiški vadovo pozicija. Visa kita – išsisukinėjimai.

   • Avatardeja deja (IP: 78.57.239.236)

    ,,o vykstančiose Ukrainos palaikymo akcijose venkite dalyvauti su Koncertų salės simbolika”. Deja viskas aišku. nemaralu tylėti ir nepalaikyti Ukrainos, bet noriu būti geras ir kaitai pusei. Prigautas Grabys išsisukinėja.

  7. AvatarVytautas (IP: 83.176.239.42)

   Panašūs grabiai įpratę slėptis už kitų nugarų ir nuolankiai tarnauti savo Šeimininkams. Jiems svarbiausia, įsisavinti valdišką babkę.

  8. Avatarpasikeitė Koncertų salės aura (IP: 78.62.20.83)

   Reguliariai lankyta, viliojanti, nuostabų muzikos meną skleidusi Koncertų salė tapo nemiela, nepatraukli. Nebesinori ten lankytis. Keista, atrodo, muzika tebeskamba nuostabi, bet, deja, mene veikia ir šalutiniai niuansai. Vieta ir jos atmosfera muzikos raiškai daug reiškia. Neveltui operų teatrai statomi patraukliausiose miestų vietose: prie vandens, didžiulėse aikštėse ( išimtis – Klaipėda).

  9. AvatarPetras aiškina Jonui (IP: 85.232.138.203)

   Škia, visi trys daiktai kartu sudėjus. Galima prijungti ir vado portretą, jeigu leis.

  10. AvatarRima (IP: 82.135.197.105)

   Šiuo įtemptu laikotarpiu tai akivaizdus pavyzdys kaip galima iškraipyti tekste rašomas mintis ir pateikti atvirkštinį variantą.
   Straipsnio pavadinimas visai neatitinka realybės.

  11. AvatarJonas (IP: 78.56.248.50)

   O kokia ta salės simbolika? Kėdžių eilė, scenos užuolaidos, o gal kontrabosas?

  12. Avatarkas tas per vienas (IP: 83.171.17.102)

   arba idiotas arba naudingas idiotas…

  13. AvatarNojus (IP: 88.119.92.244)

   Pats laikas Koncertų salei savo gryčią apsišluoti- grūsti tą Grabį šunims šėko pjauti. Kvailys, koks tik gėda kultūros įstaigai gali būti. Niekveikys niektauza.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt