P0

Verslas

SGD terminalas nebepriims „Novatek“ krovinių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-03


Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta” (KN) praneša, jog informavo SGD terminalo naudotojus, kad nuo kovo 3 d. SGD terminale stabdomas Rusijos kompanijos „Novatek“ krovinių priėmimas.

KN vertinimu, į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašą įtrauktas Gennady Nikolayevich Timchenko gali būti laikomas „Novatek“ grupės kontroliuojančiu asmeniu. Turimais duomenimis, „Novatek“ grupės įmonės tiekia SGD krovinius SGD terminalo naudotojams.

Nors KN pati neturi sudariusi sutarčių su „Novatek“ ar jos grupės susijusiomis įmonėmis, bendrovė savo iniciatyva susisiekė su SGD terminalo paslaugomis besinaudojančiomis kompanijomis ir paprašė užtikrinti sankcijų taikymą savo veikloje. Neturint informacijos, kad SGD terminalo naudotojai laikosi sankcijų, „Novatek“ krovinių priėmimas SGD terminale stabdomas.

BNS teigimu, SGD iš „Novatek“ pastaruoju metu pirko Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, kiti mažesni Lietuvos dujų tiekėjai bei kai kurie užsienio importuotojai. Valstybės valdoma dujų tiekėja „Ignitis“ šių krovinių atsisakė jau anksčiau.

KN taip pat kreipėsi į institucijas Lietuvoje, vertinančias sandorių atitikimą nacionalinio saugumo interesams bei koordinuojančias sankcijų taikymą, prašydama papildomų rekomendacijų ir išaiškinimo dėl ES sankcijų taikymo bendrovės kaip terminalo operatorės veikloje, kai SGD krovinius įsigyja ir per SGD terminalą išdujina SGD terminalo naudotojai.

2021 m. per SGD terminalą patiekta 62 proc. viso įleisto dujų kiekio, skirto Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos vartotojams. Daugiausiai dujų per infrastruktūrą Klaipėdoje praėjusiais metais importuota iš JAV.

SGD terminalu naudojosi iš viso 7 įmonės: 4 iš Lietuvos, 2 iš Estijos ir viena iš Norvegijos.


  2022-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt