P0

Sportas

„Švyturio” arenoje – Lietuvos moterų rankinio rinktinės ir Šveicarijos susitikimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-03


Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė ketvirtadienį žais labai svarbias 2022 m. Europos čempionato rungtynes su Šveicarijos nacionaline komanda. Abi varžovės dar neturi pergalių, todėl rungtynės gali turėti lemiamą reikšmę galutinėje turnyro lentelėje.

Ypač po to, kai Europos rankinio federacija (EHF) paskelbė, jog iš visų varžybų šalinamos Rusijos rinktinės, tarp jų ir su Lietuvos rinktine vienoje atrankos grupėje rungtyniavusios Rusijos rankininkės. Dėl dviejų kelialapių į Europos čempionatą pirmoje grupėje liko kovoti Lietuva ir Šveicarija bei dvi pergales turinti favoritė Lenkijos rinktinė.

„Nesinori akcentuoti EHF sprendimo pašalinti iš varžybų Rusijos rinktinės. Visą dėmesį mes skiriame savo komandai ir pasirengimui dvejoms rungtynėms su Šveicarija. Ketvirtadienį su šveicarėmis žaisime namuose, o jau šeštadienį susitiksime išvykoje. Tai, kad padidėjo galimybės iškovoti kelialapį į Europos čempionatą, papildomos motyvacijos kaip ir neprideda, nes kiekvienos rungtynės vilkint Lietuvos rinktinės aprangą yra ypatingos ir žaisti nacionalinėje rinktinėje yra didžiausia motyvacija. Visos į rinktinę atvykusios žaidėjos yra labai motyvuotos ir nusiteikusios aikštelėje atiduoti visas jėgas“, – tvirtina Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Lietuvos rinktinė antradienį sužaidė kontrolines rungtynes su Klaipėdos „Viesulo-Dragūno“ komanda. Pasak rinktinės trenerio, rungtynėse buvo bandomos situacijos, kuriamos specialiai susitikimui su šveicarėmis.

„Du svarbiausi akcentai, kuriuos repetavome draugiškose rungtynėse – išbandyti paruoštas kombinacijas puolime ir gynyboje sumodeliuoti kaip mes pasitiksime pagrindines varžovių metikes. Akcentavome ir žaidėjų komunikaciją aikštėje. Neturime aukštų žaidėjų, todėl bandysime nestandartinį žaidimą – ilgai ir kantriai laikyti kamuolį atakoje, daugiau žaisti viena prieš vieną, sieksime rezultato provokuodami varžovių klaidas. Su šveicarėmis laukia atkaklios ir sunkios rungtynės, kurios parodys mūsų charakterį“, – sako K. Kaladinskas.

Lietuvos rinktinėje šįkart nežais vienos iš komandos lyderių – Vokietijoje rungtyniaujanti Greta Kavaliauskaitė ir Islandijoje žaidžianti Roberta Stropė. Be to į nacionalinę komandą treneris negalėjo pasitelkti su Lietuvos jaunimo U20 rinktine į pasaulio čempionato atrankos turnyrą Austrijoje išvykusių žaidėjų.

„Rinktinėje vyksta nuolatinė žaidėjų kaita. Per kiekvieną rinktinių langą mūsų sudėtis vis kinta ir jos pastovios neturime. Todėl negalime nuolat šlifuoti mūsų žaidimo pagal iš anksto numatytą planą, o turime kaskart ieškoti taktinių schemų prieš kiekvienas rungtynes atskirai. Rinktinių langai yra trumpi ir negali visko nušlifuoti iki tobulybės. Bet kiek įmanoma, tiek treneriai, tiek žaidėjos darom viską, kad kuo geriau pasiruoštume rungtynėms ir pasiektume gerą rezultatą“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris.

Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių susitikimas ketvirtadienį prasidės 19 val. Įėjimas į „Švyturio“ areną nemokamas. 


  2022-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt