Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija nutraukė 17 mln. eurų vertės sutartis

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-03


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) nutraukė 16,22 mln. eurų vertės sutartį su bendrove „Rohde Nielsen A/S” dėl laivybos kanalo gilinimo iki 15 m.

Pernai vasarį Danijos kompanijos „Rohde Nielsen A/S“ žemsiurbė gilinimo darbus pradėjo nuo pietinės uosto dalies.

KVJUD teigia, kad rangovas yra atlikęs ir perdavęs užsakovui tik 23 proc. sutartyje numatytų darbų. Direkcija esą nuolat reikšdavo susirūpinimą „Rohde Nielsen A/S” dėl neleistinai vėluojamų atlikti darbų, kurie turėjo būti baigti šių metų balandžio 1 d. 

Anot direkcijos, laiku atlikti darbus jau neįmanoma, o rizika yra didelė, nes šie darbai finansuojami iš Europos Sąjungos sanglaudos fondų.

Sutarties nutraukimui įsigaliojus per 16 dienų po pranešimo KVJUD sumokės „Rohde Nielsen A/S” tik už tinkamai atliktus darbus pagal pasirašytus darbų atlikimo aktus.

„Uosto akvatorijos gilinimo iki 15 m darbai vėlavo,  matėme pavojų, kad jie nebus atlikti laiku, tad VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nutraukė sutartį su rangovu „Rohde Nielsen A/S“. Artimiausiu metu bus paskelbtas naujas konkursas gilinimo darbams”, – teigiama „Atvirai Klaipėdai” atsiųstame KVJUD komentare,

Direkcija taip pat nutraukė 735 075 vertės sutartį su „Rohde Nielsen A/S” dėl gilinimo darbų prie 141 ir 142 krantinių (Malkų įlankos terminalo teritorija). Ši sutartis buvo pasirašyta pernai rugpjūtį.

Nutraukiant sutartį abi jos šalys konstatavo, kad jog dėl pasikeitusių sąlygų jo vykdymas yra „objektyviai neįmanomas”. Ši sutartis nutraukta nesant „jos pažeidimo nei iš vienos šalies pusės”.  Ar pinigus rangovui uosto direkcija sumokėjo, nepranešama.

Prieš keletą dienų „Atvira Klaipėda” pranešė, kad KVJUD nutraukė ir sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas” dėl laivų judėjimo valdymo sistemos posto Nr. 2, esančios Nemuno g. 8A (šalia Naujosios perkėlos), kapitalinio remonto projekto. Šalių susitarimu nutraukta sutartis buvo pasirašyta pernai vasarį. Tačiau šių metų sausį direkcijos investicijų vykdymo pasitarime buvo priimtas sprendimas projekto neįgyvendinti dėl pasikeitusių planų. UAB „Uostamiesčio projektas” sumokėta faktinė sutarties įvykdymo vertė – 38 236 eurai.


  2022-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt