Miestas, Svarbu

Žada, jog akmens miltų gamykla nedulkins (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-03-03


Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) užsienio investuotojų valdomos UAB „Finegri” užsakymu parengtų projektinių akmens miltų gamyklos pasiūlymų pristatymas visuomenei sudomino tik Klaipėdos bendruomenių (KBA) asociaciją. Atsakydami į jos klausimus gamyklos projektuotojai tikino, kad jog akmens miltų (talko) gamybos procesas čia bus visiškai uždaras ir jokios dulkės į aplinką nesklis.

UAB „Rusnė” vizualizacija

UAB „Rusnė” rengiamuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad 2,5 ha ploto sklype Kretainio g. 15, kurį numoja Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė, bus statoma 4361 kv. m ploto gamykla. Prie jos bus įrengiama 56 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Reaguodama į paviešintus pasiūlymus KBA buvo pateikusi pastabas raštu, nurodydama, jog nėra pateikta gamybinė-technologinė schema. Projektuotojai į šią pastabą atsižvelgė ir ją pristatė viešo susirinkimo metu. 

Teigiama, kad žaliava į gamyklą buvo atvežama didmaišiais iš Klaipėdos uosto, į kurį atkeliaus konteineriais. Iš ten ji pateks į gamyklos patalpą, vyksta smulkinimas. Pagaminti talko milteliai bus išgabenami didmaišiuose arba popieriniuose maišuose. Teigiama, jog „bet koks dulkių patekimas į aplinką eliminuojamas, nes uždara gamybos linija dirbs vakuume”. Nuotekos gamykloje bus tik buitinės nuotekos, nes visa gamyba – beatliekinė.  

Taip pat informuota, jog dar bus vykdoma atranka dėl tokios gamyklos poveikio aplinkai vertinimo, bus atliekamas ir galimo poveikio visuomenės sveikatai vertinimas.

Pristatyme dalyvavusi KBA atstovė Rasa Arcišauskienė teigė, jog išklausius tokią informaciją pasidarė ramiau, tačiau kartu domėjosi kaip gamykloje dirbs krautuvai, nes jie talką, kuris yra labai smulki produkcija, esą gali su rastais išvežioti po teritoriją, o vėjas – paskleisti po aplinką.

Mindaugas Bajoras, UAB „Rusnė” aplinkos inžinierius patikino, kad nebus dulkėjimo „nė per vieną mazgą”. Esą tokia pati technologija naudojama Vokietijoje stovinčiose gamyklose, kurias projektuotojai aplankė.

„Žaliava keliaus tiesiai į sandėliavimo patalpas, kur bus jos sandėlis. Talkas nebus perkraunamas teritorijoje, nebus tarpinio sandėliavimo teritorijoje. Bus rampos sunkvežimiams, į juos bus tiesiai kraunama produkcija”, – aiškino M. Bajoras.   

R. Arcišauskienė taip pat domėjosi, ar oro valymo įrenginiai bus gamyklos viduje ar išorėje, nes išoriniai esą kelia labai didelį triukšmą. 

Mindaugas Bajoras, UAB „Rusnė” aplinkos inžinierius patikino, kad išorėje projektuojamos tik oro šalinimo ortakių angos-kaminėliai su triukšmo slopintuvais.

„Nebus triukšmo sklaidos į aplinką. Planuojamas geresnis sprendinys, kad nereikėtų papildomai izoliuoti”, – teigė jis.   

Pasak projektuotojų, numatoma, kad gamykloje dirbs 25 žmonės.    

UAB „Finegri” kontrolinis akcijų paketas priklauso Maltoje registruotai kompanijai „Stylized Enterprises Limited”, likusias akcijas lygiomis dalimis valdo du Rusijos piliečiai.


  2022-03-03

  3 komentarai “Žada, jog akmens miltų gamykla nedulkins”

  1. AvatarCha... (IP: 90.131.41.167)

   Net juokas neima nuo tokių “pažadų”…

  2. Avatarhuilo (IP: 46.15.55.241)
  3. Avatarįdomu (IP: 78.57.217.118)

   kokiu būdu Klaipėdos uoste žaliava iš konteinerių pateks į didmaišius ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt