P0

Verslas

Klaipėdoje atleidžiamus darbuotojus perims kitos įmonės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-04


Pajūris praranda dar vieną didelę įmonę, tačiau darbo netenkantys žmonės nebus palikti likimo valiai. Nepalanki situacija susiklostė 25 metus veikiančiai didžiausiai krovos kompanijai Klaipėdos uoste. Pernai pavasarį apie pasitraukimą paskelbė automobiliams laidų rinkinius gaminanti  „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“  bendrovė, buvo atleisti 435  darbuotojai, praneša Užimtumo tarnyba. 

Birių krovinių terminalas šią savaitę pranešė Užimtumo tarnybai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą ir įspėtus 142 įmonės darbuotojus. Darbo netektų 60 krovikų, 27 kranų, kėlimo įrenginių ir panašių mašinų operatorių, 16 variklinių transporto priemonių mechanikų ir taisytojų, transporto tarnautojai (6) gamybos darbų meistrai ir brigadininkai (6), 5 elektromechanikai ir elektromonteriai (5), buhalteriai, verslo paslaugų srities ir administracijos vadovai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai.

Kaip praneša įmonė, veikla sustabdyta valdžios institucijų sprendimais, nes pagrindinio kliento kroviniai terminale sudarė daugiau nei 98 proc. visų krovinių ir negali būti pristatyti į terminalą, uždraudus  šių krovinių pervežimą geležinkeliu šalies teritorijoje.

Taip pat tvirtinama, kad įtraukti kitus naujus birius krovinius, kurie galėtų būti perkraunami terminale, tvyrant geopolitinei įtampai nėra jokių galimybių. Todėl numatytų darbuotojų atliekamos darbo funkcijos įmonei yra nebereikalingos dėl ekonominių priežasčių, susijusių su pagrindinės vykdomos veiklos sustabdymu neribotam laikui.

„Kiekvienos įmonės likvidavimas ir darbuotojų atleidimas regione yra problema  ir iššūkis. Šįkart darbo rinkoje gana palanki situacija – daugeliui įmonių trūksta darbuotojų. Tik pranešus apie terminalo sprendimą, jau sulaukėme trijų įmonių skambučių dėl atleidžiamų Birių krovinių terminalo darbuotojų“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė.

Šios įmonės įdarbintų apie 30 darbuotojų. Dar apie trečdalį, jei juos tenkintų siūlomos darbo sąlygos, atlyginimai galima įdarbinti į šiuo metu į paskelbtas laisvas darbo vietas Klaipėdos mieste.

Pranešime teigiama, kad Užimtumo tarnyba paskirs specialistus šios įmonės darbuotojų konsultacijoms bei yra pasirengę užtikrinti sklandų registracijos procesą, padėti tiems žmonėms įsidarbinti, bus siūlomos pozicijos kitose įmonėse. Esą reikalui esant, bus suteiktos ir psichologo konsultacijos. 

INFORMACIJA

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiuo metu Klaipėdos mieste registruota apie 800 laisvų darbo vietų. Daugiausiai darbo pasiūlymų izoliuotojams, pagalbiniams darbininkams, virėjams, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams, staliams, suvirintojams, greitojo maisto ruošimo darbuotojams, plytų mūrininkams, betonuotojams, apdailininkams. Kovo mėn. 1 d. registruotas nedarbas Klaipėdos mieste siekė 9,2 proc.


  2022-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt