Klaipėdos galerijoje – parodos „Improvizacijos“ ir „Laukiamasis“

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-03-04

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) kovo 10-ąją, ketvirtadienį, 17 val. bus atidaromos dvi parodos – Vytauto Antano Jakščio pastelių paroda „Improvizacijos“ ir personalinė Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda „Laukiamasis“.

Brandų jubiliejų švenčiančio grafikos meistro, puikiai įvaldžiusio ofortą ir akvatintą, Vytauto Antano Jakščio pastelių parodoje „Improvizacijos“ lankytojai išvys pačias naujausius, dar niekur nerodytus meno kūrinius.

Vytautas Antanas Jakštys yra ekspresyvaus romantizmo grafikos kūrėjas, savo pastelės darbuose išsaugojęs sau būdingus kūrybos bruožus – meistriškai valdomą techniką, piešinį, šviesos ir tamsos kontrastų vaizdavimą, virtuoziškai jungiamą su svajinga impresionizmo laisve, kai spalva suteikia kūriniams dar ryškesnę plastinę galią ir paveikumą.

V. A. Jakščio spalviniai tonai – dažnai tarsi eteriniai: kupini nematytų tamsos gilumų, pereinančių į akinančiai ryškios spalvos švytėjimą. Labai tikslus audringų abstrakčių dėmių valdymas, tikrojo motyvo aliuzija, įgudusiai kuria šiek tiek paslaptingą poetišką matymą.

Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda ,,Laukiamasis” – tai 2020 metais sukurta kolekcija, kuri buvo papildyta naujais darbais 2022 metais. Kolekciją įkvėpė juvelyrinės maldos dėžutės, nešiojamos kaip pakabukai.

Į pakabukus galima dėti savo užstrigusias mintis, prašymus, o gal tiesiog padėkos žodžius. Kūrėja mano, jog prašymas/malda kaip minties materializavimosi pradžia, vienija visus žmones ir visai nesvarbu, kaip jie tai daro. Tai menininkę įkvėpė gilintis į šį reiškinį ir kaip jis mus jungia, kurti savo maldos dėžutę taip, kaip ją įsivaizduojanti ir jaučianti. Darbuose naudojos medžiagos ir formos, kurios E. Bacevičiūtei intuityviai siejasi su maldos-meditacijos būsena ir platesne perspektyva į tikėjimą: trikertė žvaginė, cirkonas, kaip seniausias žemės mineralas, varis, sidabras, kietmedis, etc. Darbai kviečia ne tik akimis, bet ir pirštais tyrinėti jų skulptūrines formas.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Pilies muziejuje - vilnietiškų pypkių paroda

Europos archeologijos dienų proga birželio 14 d., 16 val., Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) bus atidaroma Lietuvos Nacionalinio ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Kultūra

Atidarys Vido Pinkevičiaus tapybos darbų parodą

Galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) birželio 13 dieną, 17.30 val., bus atidaroma vieno žymiausių ir produktyviausių Klaipėdosdailininkų – Vido Pinkevičiaus ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Kultūra

Bibliotekoje - „Spindulys pro debesį“

Birželio 10 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) bus ...
2024-06-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This