P0

Uostas ir jūra

Pasieniečiai stiprina pakrančių apsaugą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-04


Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), įgyvendindama Vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. nacionalinę programą, buvo suplanavusi atnaujinti Teritorinės jūros ir Kuršių marių techninių stebėjimo priemonių sistemą.

Pranešama, jog šiam tikslui pasiekti baigiami įgyvendinti du projektai.

Pagal vieną iš jų baigiama atnaujinti programinė ir kompiuterinė įrangos sistema bei radiolokacinės stotys, pagal antrą – radiolokacinio stebėjimo davikliai bei įrenginiai, vaizdo stebėjimo ir apsaugos posistemės ir kt.

Teigiama, jog šios priemonės užtikrins bei pagerins jūros objektų stebėjimą dieną ir naktį bei blogomis oro sąlygomis, leis keistis jūros stebėjimo duomenimis su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padaliniais bei užtikrins vieningą duomenų valdymą.

Projekto sutartys įgyvendintos, pasitelkiant konkursą laimėjusias UAB „Telekonta“, UAB „Euroelektronika“ ir UAB „Energotecha“.

Bendra projekto vertė siekia beveik 4 mln. eurų, 55 proc jos finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Stiprindama Europos Sąjungos jūros sienos apsaugą VSAT taip pat įsigys pakrančių patrulinį laivą ir greito reagavimo pakrančių patrulinio katerį už 5,2 mln. eurų, iš kurių 4,68 mln. sudaro ES lėšos.

2021 m. VSAT jau įsigijo naują katerį, kuris šių metų gegužės mėnesį talkins tarptautinėje jungtinėje Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX organizuojamoje operacijoje užkardant neteisėtą migraciją Viduržemio jūroje.


  2022-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt