P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Klaipėdiečiai užplūdo atvertą Dangės skverą (31)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-05


Klaipėdos savivaldybei dar iki oficialaus atidarymo nuėmus tvoras nuo baigto rekonstruoti Dangės skvero klaipėdiečiai šeštadienį jau gausiai lankė ne tik senamiestyje įsikūrusią Kaziuko mugę, bet ir jį bei naująsias krantines.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Skveras dar nėra išvalytas, daug kur nėra žolės, tačiau bent jau mažiesiems klaipėdiečiams tikrai netrūksta džiaugsmo dėl įrengtų supynių, jiems skirtus įrenginius jau išbando ir riedutininkai bei paspirtukininkai.

Uždengtas iki šiol liko ir granitinis suolas, ant kurio buvo iškaltas dviprasmiškas užrašas „Nepriklausomybė 1990-2018″.

„Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė pašalinti Danės krantines ir šalia esančio skvero teritoriją juosiančias tvoras ir taip patenkinti nekantriausių klaipėdiečių smalsumą. Taip padaryti nuspręsta įvertinus, kad nebėra būtinybės sudaryti kliūtis patekti į jau sutvarkytą teritoriją miestiečiams, kurie, nepaisydami rangovo iki oficialaus Danės skvero atvėrimo visuomenei paliktų tvorų, atkakliai į ją brovėsi per užtvarus. Oficialiai atidaryti Danės skverą visuomenei planuojama kovo pabaigoje. Apie tai bus paskelbta iš anksto”, – penktadienį savo paskyroje „Facebook” tinkle rašė savivaldybė.

Pagal Klaipėdos savivaldybės pasirašytą sutartį su darbus atlikusia bendrove „Plungės lagūna“ pradžioje buvo numatyta rekonstrukciją baigti iki 2021 metų liepos, tačiau sutartis buvo pratęsta iki šių metų sausio pabaigos.

Pradinėje stadijoje buvo numatyta krantinės ir skvero rekonstrukcijai skirti 5,8 mln. eurų, tačiau mažiausią kainą konkurse pasiūlęs rangovas – „Plungės lagūna” – nurodė darbus galėsianti atlikti už beveik du kartus didesnę sumą – daugiau kaip 10,7 mln. eurų.

Anksčiau skelbta, jog projektas bene labiausiai pabrango dėl to, kad buvo nuspręsta skverą iškloti ne skaldyto granito, kaip pirminiame projekte, o pjaustyto ir šiurkštaus granito, t.y. gerokai kokybiškesnėmis plokštėmis.

Darbus pabrangino ir sprendimas iš senosios vietos „patraukti“ fontaną, jį perkeliant arčiau krantinių – šie darbai pridėjo dar apie 230 tūkst. eurų. Be to, daugiau nei 542 tūkst. eurų pabrango mažoji architektūra, 507 tūkst. eurų – parko įrenginiai, t. y. suolai, vaikų žaidimų aikštelės, treniruokliai ir kt.


  2022-03-05

  31 komentarai “Klaipėdiečiai užplūdo atvertą Dangės skverą”

  1. AvatarKazys (IP: 88.119.137.44)

   Antkapių akmenys, paspiriami stiklainiai, didelis juodas paminklas su užrašu KARAS centre. Čia kad neužsimirštume?
   Visa centrinė alėja – slogus Lėbartų wibe’as. Pabaigoje – teletubbies kalvelės. Na, epic…

  2. AvatarAnonimas (IP: 84.15.182.100)

   Šiuolaikiškas,modernus skveras Super.Klaipėda vis grazeja.Truksta mūsų mieste,–FONTANO.Grazus fontanas randasi Londono –centre.Gal būtų visai gražu ir mūsų mieste,ką nors panašaus…prie Klaipėdos viešbučio,nes ten labai apleista.Aciu.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.47.244)

    Totalus gėda dėl tokių remontu..akinius su rožėmis nusiimkite.

   • AvatarEkspertas (IP: 78.63.10.79)

    Puikus parkas

  3. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.211.200)

   Koks miesto sovietas toks ir skveras

  4. AvatarN (IP: 90.131.43.180)

   Kuo toliau ,tuo daugiau betonejam ,Klaipedoje taip mazai zalumos naikina ta pacia baigia visus kampus uzbetonuotiNN

  5. AvatarAr nustebs Europą? (IP: 88.119.156.187)

   Viešinant šio skvero projektinius pasiūlymus tuometinis savivaldybės admin. direktorius, kėglių didmeistris S.Budinas, garsiai rėkė – taip padarysiu, kad šiam skverui nebus Europoje analogų! Jau akivaizdu, kad su šoferio G. Neniško ir ekskursijų vadovo R. Zulco profesionalia pagalba, bet žodį tikrai tęsėjo. Maža bėda, kad, mums skvero neliko ir juodų antkapių alėja su atrakcionu parku gavosi, kad tai mums kainavo tik, 12 mln. eurų. Stebinti Europą kainuoja.

  6. AvatarSkeptikams (IP: 78.56.19.8)

   Palaukim, tuoj sužaliuos ir visiems “ekspertams” visai kitaip atnaujintas skveras atrodys. Nors labai abejoju, kad jūs čia nors retkarčiai užsukate. Svarbu, kokį “kompetentingą” komentarą palikti.

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.197.226)

    Į senąjį skverą uzsukdavome, dabar tai nyki vieta.

   • AvatarKantrybės (IP: 85.232.138.203)

    Juk sako žmonės, palaukim vasaros. Tada ir pasimatys, kas ir kaip.

  7. AvatarLABAI TRŪKSTA STIKLINIŲ PLYTŲ. GERAI DERĖTŲ PRIE GELŽBETONIO ŠEDEVRŲ. (IP: 78.57.194.255)
   • AvatarStikliorius (IP: 85.232.138.203)

    Įdomi mintis, gal kada ir tokių vaizdelių atsiras, ką gali žinoti.

  8. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   Klaiku, betonas, jaukumo nulis,sunaikinta dar viena erdvė, šlovė miesto savivaldybės d……ų komandai su meru priešaky!

  9. AvatarVerkiau pamatęs (IP: 78.62.20.83)

   Kokį čia skverą užplūdo? Čia nebėra skvero, nes skveras – tai medžiai, žolė, jaukumas. O ši erdvė net neaišku kas: aikštė, gatvė, betono plynė? Ką reiškia tie juodi kubai, dirbtinės duobės?

   • AvatarJakšemaš (IP: 85.232.138.203)

    Jei kovo pradžioje norite žolės ir jaukumo, tai važiuokite į Madagaskarą, kur šilta ir dažnokai palyja. Čia teks palaukti iki vasaros, nieko nepadarysi.

   • AvatarMisija pagal liberalus (IP: 78.62.147.40)

    Baisu, betono dykra

  10. Avatarbaisu (IP: 78.57.146.158)

   Vadasigos kinietiškas granitas už tokia kaina yra baisu.

  11. AvatarEik na xy....i savivaldybė (IP: 90.131.45.222)

   Su debilavotais projektais. Klimato atš. Ak. tiek BETONO PAVARYTI. KARSČIO SĄLA ORGANIZUOTA. TRI KELIZACIJA SIAUBINGA. PI IGAI IŠPLAUTI. TJU ANT TOKIU PROJEKTOTOJU IR VYKDYTOJU. LAUK IŠ SAVI SLDYBĖS

   • AvatarAha (IP: 85.232.138.203)

    Reikėjo pakraščius užpilti žvyru ir vieną kitą kampą užasfaltuoti, o per vidurį prisodinti Majausko tiulpanų (ką tai reikštų, nežinau, bet kažkur internete tokį užvardinimą mačiau). O tai būtų grožis, argi ne?

  12. AvatarKiek naujadarų atsirado. (IP: 78.62.20.83)

   Ką reiškia ” iš kreivūs” projektai?

   • AvatarAnonimas (IP: 77.111.247.77)

    turejo buti “ar visus kreivus projektus pateisinate?”, telefonas “pataise” teksta.

  13. AvatarO kas atsakingaa (IP: 78.61.179.125)

   už tų milijonų priežiūrą? Yra juk turto niokotojų, kuriems nagai niežti ką nors sunaikinti, nes patys nieko nesugeba sukurti.

  14. AvatarBetonas (IP: 195.14.169.170)

   Kaip gražu, kiek daug BETONO…

  15. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   išties nykuma. Klaipėda praranda savitumą.

  16. Avatarnusivylęs (IP: 78.62.20.83)

   Trinkelizuotas, žiauriai išretinti medžiai, nykus ir pilkas. O ką reiškia tos juodos daug kur sustatytos urnos?

   • AvatarNusivylusiam (IP: 78.56.19.8)

    Kaip gerai, kad tavęs ten nebus. Nesinorisi matyti čia niurzglių.

   • Avatarto to nusivylusiam (IP: 90.131.41.47)

    Jūs iš kreivus projektus pateisinat? Nesugebat kritiškai mąstyti?

   • Avatarto to to (IP: 78.56.19.8)

    Pats suprantate ką rašote? Ką ten rūkote?

   • Avatarto to to (IP: 78.56.19.8) (IP: 77.111.247.77)

    paklausiu dar kartą – ar visus kreivus projektus pateisinate? ps. deja nerukau, ka jus rukote kad viskas tinka, patinka..

   • AvatarGali būti (IP: 85.232.138.203)

    Tikrai, sovietmečiu plytelizuotas skveras buvo jaukesnis. Galimas daiktas, kreivos beigi sueižėję plytelės nenušienautų gazonų fone išties žiūrėjosi gražiau.

   • AvatarBetoninis stiliukas (IP: 78.62.147.40)

    Būtent. Kas iš mūsų, vyresnių klaipėdiečių norės pasėdėti ant tų betono luitų? Kaip galima vadinti sjverubetono luitų ir išretintų varganų medelių plynes. baisu. Da žeiriau išretintas Malūno parkas, kurima puikuojasi stendai su neva parke gyvenančiais paukščiais? Demogija ir melas, kai išretino medžius, iškirtokrūmus ir vos kelismedukus pasodino- paikščių liko gal penktadalis. O suoliukų gausa, tik ten, kur įsikūręs “keberiokšt” Sėdėkit ir klausykitės cypiančiųl ynų nuo ryto iki vakaro.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt