Klaipėdoje – 52 pabėgėliai iš Ukrainos

Miestas, Svarbu

„3 paros rizikingos, kupinos įtampos ir nerimo kelionės ir jau šiandien 52 pabėgėlių grupė iš Charkovo jau Klaipėdoje”, – sekmadienį savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook” pranešė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, tarp atvykusių pabėgėlių yra 31 vaikas nuo 1,5 iki 14 metų amžiaus.

Charkovas šį sekmadienį po eilinės Rusijos raketų atakos. Andrii Marienko (Ukrainos naujienų agentūra UNIAN) nuotr.

„Visi pamaitinti, kam reikėjo jau suteikta ir medicininė pagalba, vaikučiams parūpinta žaislų, spalvinimo knygučių ir kitų jiems reikalingų daiktų. Jau rytoj pas juos į vietą atvyks ir migracijos tarnybos atstovai, kurie vietoje sutvarkys reikiamus formalumus, konsultacijas teikia ir teiks Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir po to jau jie nuspręs – kas lieka Klaipėdoje, o kas dar tęs kelionę toliau. Tie kas liks uostamiestyje be jokios abejonės bus apgaubti mūsų rūpesčiu ir palaikymu, drauge spręsime visus kilsiančius klausimus”, – rašo meras.

Charkovo saugumo tarnyba pranešė, kad sekmadienį popiet raketų sistemomis „Grad“ buvo apšaudyta Nacionalinio tyrimų centro Charkovo fizikos-technikos instituto teritorija. Skelbiama, kad įstaigoje yra įdiegta branduolinių tyrimų sistema, joje – 37 branduolinio kuro elementai. Jeigu sugriūtų sistema bei saugyklos, anot saugumo tarnybos, tai galėtų tapti „milžiniška ekologine katastrofa“.

Ryte Ukrainos Rada „Telegram“ tinkle pranešė apie Charkovo gyventojų evakuaciją. Į miestą turėjo atvykti du traukiniai, jau buvo atvykę 18 tam skirtų specialių automobilių, dar 10 – pakeliui. Laukta, kad dienos eigoje atvyks dar 19 automobilių. Taip pat skelbta, kad per parą evakuojamiems gyventojams suteikta 50 tonų įvairios humanitarinės pagalbos.

1 Comment

  1. Patikslinkite

    O čia iš viso į Klaipėdą tiek atvyko ir Grubliauskas viskuo pasirūpino?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This