P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdoje – 52 pabėgėliai iš Ukrainos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-06


„3 paros rizikingos, kupinos įtampos ir nerimo kelionės ir jau šiandien 52 pabėgėlių grupė iš Charkovo jau Klaipėdoje”, – sekmadienį savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook” pranešė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, tarp atvykusių pabėgėlių yra 31 vaikas nuo 1,5 iki 14 metų amžiaus.

Charkovas šį sekmadienį po eilinės Rusijos raketų atakos. Andrii Marienko (Ukrainos naujienų agentūra UNIAN) nuotr.

„Visi pamaitinti, kam reikėjo jau suteikta ir medicininė pagalba, vaikučiams parūpinta žaislų, spalvinimo knygučių ir kitų jiems reikalingų daiktų. Jau rytoj pas juos į vietą atvyks ir migracijos tarnybos atstovai, kurie vietoje sutvarkys reikiamus formalumus, konsultacijas teikia ir teiks Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir po to jau jie nuspręs – kas lieka Klaipėdoje, o kas dar tęs kelionę toliau. Tie kas liks uostamiestyje be jokios abejonės bus apgaubti mūsų rūpesčiu ir palaikymu, drauge spręsime visus kilsiančius klausimus”, – rašo meras.

Charkovo saugumo tarnyba pranešė, kad sekmadienį popiet raketų sistemomis „Grad“ buvo apšaudyta Nacionalinio tyrimų centro Charkovo fizikos-technikos instituto teritorija. Skelbiama, kad įstaigoje yra įdiegta branduolinių tyrimų sistema, joje – 37 branduolinio kuro elementai. Jeigu sugriūtų sistema bei saugyklos, anot saugumo tarnybos, tai galėtų tapti „milžiniška ekologine katastrofa“.

Ryte Ukrainos Rada „Telegram“ tinkle pranešė apie Charkovo gyventojų evakuaciją. Į miestą turėjo atvykti du traukiniai, jau buvo atvykę 18 tam skirtų specialių automobilių, dar 10 – pakeliui. Laukta, kad dienos eigoje atvyks dar 19 automobilių. Taip pat skelbta, kad per parą evakuojamiems gyventojams suteikta 50 tonų įvairios humanitarinės pagalbos.


  2022-03-06

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje – 52 pabėgėliai iš Ukrainos”

  1. AvatarPatikslinkite (IP: 90.131.32.165)

   O čia iš viso į Klaipėdą tiek atvyko ir Grubliauskas viskuo pasirūpino?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt