Melnragėje – pagalbos ukrainiečiams centras, grivinas į eurus Klaipėdoje keičia viena bendrovė (4)

Miestas, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-03-07

Klaipėdoje, Melnragėje, įkurtas pagalbos ukrainiečiams centras. Jis įsikūrė vietoj buvusios IKI parduotuvės, Audros g. 17. Tačiau ukrainiečiams, su savimi atsivežusiems šios šalies valiutos – grivinų, iškilo problema dėl jų pasikeitimo į eurus: Klaipėdoje tokią paslaugą teikia tik viena bendrovė.

Pagalbos centre jau dirba per 150 savanorių, kurie padeda rūšiuoti daiktus, atveža pabėgėlius nuo sienos, teikia jiems konsultacijas.

Feisbuko nuotr.

Pasak miesto tarybos narės Ninos Puteikienės, patalpas nevyriausybiniam centrui suteikė klaipėdietis verslininkas Rimantas Cibauskas.

„Baik nervintis prie kompo, atvažiuok čia, padirbėk, pasikalbėk su tyliai triūsiančiais kolegomis ir bus ramiau, ir bus smagiau”, – savo socialinio tinklo paskyroje parašė ji, pasidalinusi ir nuotrauka su savanoriais iš Klaipėdos dramos teatro.

Savanorių šiame centre laukiama kasdien nuo 11 iki 18 val. Jiems registruotis nebūtina.

Čia taip pat žadama įkurti ir ukrainiečių registracijos centrą.

Daugiau informacijos: pagalbaukrainieciamsklaipeda@gmail.com, https://www.facebook.com/pagalboscentras.lt

Vienai šeimai keičia 12 tūkst. grivinų

Pasak Klaipėdos savivaldybės, šiuo metu uostamiestyje jau gali būti apie 300 pabėgėlių iš Ukrainos – daugiausia tai moterys su vaikais. Tikslaus jų skaičiaus nežinoma, nes dalis nesiregistruoja teritoriniame Migracijos skyriuje.

Viešojoje erdvėje skelbiama, jog ukrainiečiams kyla problemų, norint išsikeisti grivinas į eurus – tokios paslaugos esą neteikia nė vienas Lietuvoje veikiantis bankas.

Pasirodžius informacijai, jog į pagalbą ukrainiečiams atėjo UAB „Florinus”, nurodytu bendrovės telefonu portalo žurnalistė susisiekė su jos atstovais. Bendrovės darbuotoja patvirtino, jog tokia paslauga Klaipėdoje teikiama Skerdėjų g. 12. Viena ukrainiečių šeima šiuo metu gali pasikeisti ribotą pinigų sumą – 12 tūkst. grivinų, atitinkančių 300 eurų.

Savivaldybės duomenimis, daliai ukrainiečių apsistoti uostamiestyje pasiūlė giminės ar pažįstami, kitus apgyvendina savanorių centras „Stiprūs kartu“. Klaipėdos miesto savivaldybė irgi yra numačiusi patalpas pabėgėliams iš Ukrainos. Tam ketinama panaudoti socialinius būstus, kuriuos buvo planuojama remontuoti.

Esant ekstremaliam socialinio būsto fondo poreikiui, būtų sprendžiama dėl galimybės apgyvendinti ukrainiečius nepriduotame socialiniame daugiabutyje Rambyno gatvėje.

Taip pat pranešama, jog miesto savivaldybė su jai pavaldžiomis įstaigomis ieško sprendimų dėl įsidarbinimo galimybių mieste apsigyvenusiems užsieniečiams, o jų vaikus – skubos tvarka priimti į mokyklas. Tai numatyta svarstyti artimiausiame miesto Tarybos posėdyje. Jei politikai pritars, iš miesto biudžeto bus kompensuojamas lengvatinis mažųjų ukrainiečių maitinimas ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse. Kiek tai kainuos, kol kas neaišku, nes nėra žinomas atvyksiančių vaikų skaičius.

Be to, savivaldybė pabėgėliams žada skirti vienkartinę 100 proc. minimalių vartojimo poreikių (šiuo metu 267 eurų) dydžio piniginę išmoką.

Nuo karo Ukrainoje pabėgusiems asmenims visose Klaipėdos ligoninėse bus teikiamos sveikatos priežiūros (skubiosios pagalbos, ambulatorinės bei stacionarinės) paslaugos.

Daugiau informacijos apie pagalbą ukrainiečiams – nuolat atnaujinamoje Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainės rubrikoje „Pagalba Ukrainai“ čia.

Žymos: | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Melnragėje – pagalbos ukrainiečiams centras, grivinas į eurus Klaipėdoje keičia viena bendrovė”: 4

 1. Jolanta parašė:

  Pagalbos centre galima apsilankyti kokiu laiku?

 2. Vida parašė:

  Aciu Jums kad rupinates ukrainieciais.Zuves mano vyras buvo is Charkovo tai dabar giminaiciai is Ukrainos apsigyvena pas mane senjore o po to dukros suranda buta bet juk jie niekoo neturi viska reikia pirkti.Siuo met keturios ukrainietes ir 2 mazameciai vaikai apgyvendinti Zardininku 8-116 2-ju kamb.buta mielai suteike kunigas.Pirmadieni gal apsilankysim pas Jus-reikia ir maisto ir darbo berniukui 9metu i mokykla.Vilniuje dukra rupinasi 12 ukrainieciu.Malonu kad klaipedieciai nepikti supranta.Tiesa maisto bankas dave maisto paketelius del vienkartines ismokos uzsiregistravome 17 kovo bet kada pinigelius gaus neaisku.Ukrainietes labai tvarkingos puikios virejos apsilankykite labai skanus ukrainietiski barciai.Gal kam keista bet jos begdamos is karo baisybiu nieko su savim nepaeme pvz.Lena tik savo mazyle Olivija glaude ir saugojo net pamirso pati apsirengti..Padekim jiems tai tikrai Klaipeda liks saugi…..Aciu Jums

 3. Anonimas parašė:

  Nina bent daro kažką, o mūsų opozicija paskutiniu metu dingo iš eterio, kur paluckiukas, blinkutė, švarkelis? Negirdėti iš jų ką galvoja apie karą Ukrain oje, o gal kas nors iš jų jau spintojo susirado ir seną „gerą” milicininko uniformą, maža kas.

 4. Inga parašė:

  Ne nu kaip gi ta veidmainė nina nenueis ir nepasireklamuos… Šlykštu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kvies Baltojo švyturio vakarienė su Leonu Somovu

Vakarienė prie šiaurinio molo Melnragėje sugrįžta. Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse, birželio 21 dienos vakarą, visa Lietuva kviečiama į bendrą vakarienę ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Sveikata

Mayo klinikos dienos Klaipėdoje

Klaipėdos universiteto ligoninė gegužės 24 d., penktadienį, kartu Lietuvos koloproktologų draugija organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Mayo klinikos dienos Lietuvoje“. Pilvo ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This