P0

Svarbu, Veidai

Prieš karą – ir karikatūromis (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-03-09


Tikriausiai retas kuris žino, kad architektas Edmundas Benetis yra įvaldęs ne tik brėžinius. Jis dar 1983-aisiais labai sėkmingai sudalyvavo Maskvoje „su didele pompa” surengtoje grandiozinėje tarptautinėje antikarinėje karikatūrų parodoje „Сатира в борьбе за мир” („Satyra kovoje už taiką”) – parsivežė iš ten medalį.

„Tą medalį turiu iki šiol. Balandžio 1-osios proga kartais jį net išsitraukiu”, – šypsosi architektas.

Edmundas Benetis Ukrainos palaikymo metu. Viršuje – jo 1983-iaisais laimėtas medalis. Eugenijos Budžienės ir Edmundo Benečio nuotr.

Pasak jo, vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą atsirado poreikis papildyti aną tarybinę antikarinę laikų piešinių kolekciją.

Edmundo Benečio karikatūros

„Tais gūdžiais Brežnevo laikais buvo garsiai ir ant viso pasaulio šaukiama: „Karui – ne!”, „Pasauliui – taika!”, „Mes dėl kainos (pergalės) nesiderėsim!” Pasirodo, niekas per tuos prabėgusius dešimtmečius nepaseno, nepasikeitė. Tikrai geri ir teisingi lozungai. Tik dar vieną kažkada labai populiarų lozungą, kad „Mūsų reikalas teisus ir mes nugalėsim!” šiandien jau reikia taisyti į „Mūsų reikalas teisus ir Ukraina nugalės!” Taip ir bus. Pamatysit”, – sako antimilitaristas architektas.


  2022-03-09

  2 komentarai “Prieš karą – ir karikatūromis”

  1. AvatarD.Ž. (IP: 86.100.53.185)

   Pasirodo, kad turime gabių, protingų architektų-menininkų… Dažniausiai jie yra kuklūs, ne pagyrūnai, ne karjeristai.. Tokių žmonių gerus darbus, unikalius darbus ne visada sužinome.. Dažnai ( ne visada) esantys šalia tokių suaugusių VUNDERKINDŲ jiems pavydi, net kenkia… Vietoje to, kad iš jų mokytųsi. Rašau apie Edmundą Benetį…
   Džiaukimės, kad mes, klaipėdiečiai, visgi turime tokių specialistų kurie padeda mums suvokti koks geriausias miesto Bendrasis planas, kaip planuoti mūsų miestą kad norėtume jame gyventi ir juo džiaugtis… Tokie žmonės, mūsų miesto ir Lietuvos patriotai, turėtų vadovauti miesto bendruomenei – savivaldybei….

   • AvatarP. S. (IP: 84.15.181.236)

    Taip. Turėtų. O medalių ir apdovsnojimų galėtų turėti daug daugiau. Busimas meras privalėtų, tokį žmogų pakviesti padėti patarti kaip išgydyti mūsų miestą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt