P0

Miestas

Senojoje perkėloje – susitikimas su „Gydytojais be sienų”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-09


Šį šeštadienį, 18 val., Senojoje Perkėloje instaliacijos erdvėje „Kai susitinka istorijos” bus kalbinamos organizacijos „Gydytojai be sienų” atstovės Iro Lagou, psichinės sveikatos veiklų koordinatorė, bei Elisa Capponi, humanitarinių reikalų vadovė. Jos kalbės apie organizacijos iššūkius ir laimėjimus dirbant netikėtos migracijos situacijos Lietuvoje sąlygomis. Pokalbio dalyvės pasidalins perspektyvomis apie poreikį vienodas teises užtikrinti visiems Lietuvoje prieglobsčio prašantiems pabėgėliams.

„Gydytojai be sienų” (pranc. Médecins Sans Frontières) yra tarptautinė nepriklausoma medicininės pagalbos humanitarinė nevyriausybinė organizacija, 1999 metų Nobelio taikos premijos laureatė. „Gydytojai be sienų” vienija dešimtis tūkstančių medicinos, logistiko ir administracijos darbuotojų, siekiančių suteikti medicininę pagalbą žmonėms, paveiktiems politinių konfliktų, stichinių nelaimių, epidemijų bei žmonėms, kuriems prieiga prie sveikatos apsaugos sistemos dėl vienų ar kitų priežasčių apribota.

Organizacija aktyviai įsitraukė į pagalbos procesą prieglobsčio prašytojams įstrigusiems Lietuvos-Baltarusijos pasienyje praėjusių metų pabaigoje. Šiuo metu organizacija dirba ir Medininkų bei Kybartų užsieniečių registravimo centruose

Pokalbis su „Gydytojai be sienų” atstovėmis yra projekto „Kai susitinka istorijos” dalis.

Menų agentūros „Artscape“ audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” į Klaipėdą atkeliavo jau praeitos savaitės pabaigoje – kovo 5 dieną klaipėdiečius ir miesto svečius instaliacijos organizatoriai kvietė į atidarymo renginį.


  2022-03-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt