P0

Švietimas

Organizuoja kursus būsimiems jūreiviams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-10


Lietuvos registre yra pusseptinto tūkstančio jūrininkų – didžioji dalis jų dirba užsienio laivuose. Specialistai pastebi, kad jūrininkų poreikis visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, išlieka didžiulis, tačiau susiduriama su problema – pritraukti jaunąją kartą rinktis jūrines specialybes yra gana sudėtinga. 

„Pasirinkę jūrines studijas ir įgiję praktinių įgūdžių dėl darbo paieškų dažniausiai nesuka galvos, nes laivų savininkai nuolat signalizuoja apie kvalifikuotų jūrininkų stygių ir motyvuotą jaunimą kaip mat pakviečia į savo komandas”, – sakė Aleksandras Kaupas susitikime su Egidijum Skarbalium. JSDRC nuotr.

Lietuvos jūrininkų sąjunga kartu su Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centru (JSDRC) telkia jėgas pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių rinktis jūrinį kelią.

Klaipėdoje jūrininkų rengimui yra sudarytos puikios sąlygos. Pirmus žingsnius, padedančius susipažinti su jūrinėmis profesijomis, jaunimas gali pradėti jau nuo 5-osios klasės Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje, o JSDRC moksleiviai laukiami nuo I-osios gimnazijos (t.y. 9-osios) klasės – pasirinkti profesiją čia galima jau 11-oje klasėje. Siekiantys aukštojo mokslo, susijusio su jūriniu sektoriumi, laukiami Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Klaipėdos universitete. 

Švietimo vidus

„Klaipėdoje yra sukurta sklandi grandinė prie jūrinių specialybių prisiliesti nuo mažų dienų, o vėliau sėkmingai įgyti jūrines profesijas, siekti aukštojo mokslo, susijusio su jūriniu sektoriumi. Atsižvelgiant į jūrinių profesijų poreikį, norime paraginti jaunimą nebijoti iššūkių ir drąsiai rinktis jūrinį kelią. Turime parengę puikią mokymo bazę, kuri paremta praktinių įgūdžių formavimu, esame sutelkę profesionalių pedagogų komandą, kuri yra pasirengusi perduoti visą sukauptą patirtį”, – per susitikimą su Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininku Aleksandru Kaupu kalbėjo JSDRC vadovas Egidijus Skarbalius. 

Minėtas centras kviečia norinčius jau dabar pradėti savo jūrinį profesinį kelią prisijungti prie jūreivių (OS) kursų, kurie organizuojami pagal STCW kodekso A-II/4 reikalavimus.

Kovo 14 d. startuosiantys 210 akademinių valandų kursai rengiami vakarais ir truks 28 darbo dienas. Registracija ir papildoma informacija: +370 698 08815 arba kursai@jsdrc.lt


  2022-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt