P0

Miestas

Teismas: valstybės tarnautojui bauda skirta nepagrįstai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-10


Klaipėdos apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla pagal nubaustojo Marijaus Mockaus skundą dėl Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) 2021 m. gruodžio 3 d. priimto nutarimo. Teismas M. Mockaus skundą patenkino.

Jis minėtu nutarimu buvo nubaustas už tai, kad, būdamas Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus patarėju, nepatikrino, ar techninio projekto sprendiniai atitinka detaliojo plano sprendinius: žemės sklype, kuriame suprojektuota viešbučio paskirties pastato statyba, buvo nustatytas teritorijos naudojimo būdas – pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos ir esą tokiame žemės naudojimo būdo paskirties sklype viešbučio statyba buvo negalima. Už šį nusižengimą VTPSI nutarimu valstybės tarnautojui buvo paskirta 1750 eurų dydžio bauda. 

M. Mockus šį sprendimą apskundė teismui. Skunde jis nurodė, kad savo pareigas atliko tinkamai, kadangi viešbučio paskirties pastato statybos buvo aiškiai numatytos detaliojo plano koregavimo dokumentuose bei komplekso projektiniuose pasiūlymuose, kuriems pritarė visi šiuos dokumentus vertinę subjektai.

Teismas, išnagrinėjęs skundą, išanalizavęs teisės aktus, reglamentuojančius statinio projekto rengimą ir įvertinęs byloje nustatytas aplinkybes, nusprendė, kad M. Mockus nubaustas nepagrįstai.

Dar 2002 rugsėjo 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtintas rytinio pramonės rajono dalies prie Vilniaus pl. detalusis planas, pagal kurio sprendinius projekto žemės sklypui buvo nustatytas naudojimo būdas – pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos. 

Tačiau savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. lapkričio 6 d. įsakymu šis planas buvo pakoreguotas, leidžiant jame statyti ir viešbučio paskirties pastatus.

Pasak teismo pranešimo, M. Mockus, pritardamas techniniam projektui, vadovavosi būtent minėtu savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pakoreguotu detaliuoju planu ir todėl neturėjo pagrindo projektui nepritarti. Be to, teismas atsižvelgė ir į tai, kad šių metų sausio 20 d. Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, kuria architektūros bendrovei buvo nutraukta administracinio nusižengimo byla, susijusi su parengtu projektu tame pačiame sklype.

Šioje nutartyje Klaipėdos apygardos teismas pažymėjo, kad nėra objektyvaus pagrindo manyti, jog Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui patvirtinus detaliojo plano korektūras, statybos projekto teritorijoje nebuvo numatyta viešbučio paskirties pastato ir nusprendė, jog šiose korekcijose yra nurodoma apie numatomą viešbutį, projektuojamą atskirtu projektu.

Atsižvelgdamas į šias aplinkybes, teismas priimtą VTPSI nutarimą panaikino ir administracinio nusižengimo teiseną M. Mockaus atžvilgiu nutraukė.

Šis nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacinei instancijai.


  2022-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt