Teismas: valstybės tarnautojui bauda skirta nepagrįstai

Miestas

Klaipėdos apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla pagal nubaustojo Marijaus Mockaus skundą dėl Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) 2021 m. gruodžio 3 d. priimto nutarimo. Teismas M. Mockaus skundą patenkino.

Jis minėtu nutarimu buvo nubaustas už tai, kad, būdamas Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus patarėju, nepatikrino, ar techninio projekto sprendiniai atitinka detaliojo plano sprendinius: žemės sklype, kuriame suprojektuota viešbučio paskirties pastato statyba, buvo nustatytas teritorijos naudojimo būdas – pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos ir esą tokiame žemės naudojimo būdo paskirties sklype viešbučio statyba buvo negalima. Už šį nusižengimą VTPSI nutarimu valstybės tarnautojui buvo paskirta 1750 eurų dydžio bauda. 

M. Mockus šį sprendimą apskundė teismui. Skunde jis nurodė, kad savo pareigas atliko tinkamai, kadangi viešbučio paskirties pastato statybos buvo aiškiai numatytos detaliojo plano koregavimo dokumentuose bei komplekso projektiniuose pasiūlymuose, kuriems pritarė visi šiuos dokumentus vertinę subjektai.

Teismas, išnagrinėjęs skundą, išanalizavęs teisės aktus, reglamentuojančius statinio projekto rengimą ir įvertinęs byloje nustatytas aplinkybes, nusprendė, kad M. Mockus nubaustas nepagrįstai.

Dar 2002 rugsėjo 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtintas rytinio pramonės rajono dalies prie Vilniaus pl. detalusis planas, pagal kurio sprendinius projekto žemės sklypui buvo nustatytas naudojimo būdas – pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos. 

Tačiau savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. lapkričio 6 d. įsakymu šis planas buvo pakoreguotas, leidžiant jame statyti ir viešbučio paskirties pastatus.

Pasak teismo pranešimo, M. Mockus, pritardamas techniniam projektui, vadovavosi būtent minėtu savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pakoreguotu detaliuoju planu ir todėl neturėjo pagrindo projektui nepritarti. Be to, teismas atsižvelgė ir į tai, kad šių metų sausio 20 d. Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, kuria architektūros bendrovei buvo nutraukta administracinio nusižengimo byla, susijusi su parengtu projektu tame pačiame sklype.

Šioje nutartyje Klaipėdos apygardos teismas pažymėjo, kad nėra objektyvaus pagrindo manyti, jog Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui patvirtinus detaliojo plano korektūras, statybos projekto teritorijoje nebuvo numatyta viešbučio paskirties pastato ir nusprendė, jog šiose korekcijose yra nurodoma apie numatomą viešbutį, projektuojamą atskirtu projektu.

Atsižvelgdamas į šias aplinkybes, teismas priimtą VTPSI nutarimą panaikino ir administracinio nusižengimo teiseną M. Mockaus atžvilgiu nutraukė.

Šis nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacinei instancijai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Suimtas merginos išžaginimu įtariamas vyras

Klaipėdos apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams leido suimti merginos išžaginimu įtariamą vyrą. Apie tai Eltai pranešė ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Mačete besišvaistęs klaipėdietis prieš teismą stos jau kitą savaitę

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai praneša pradedantys nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau ne kartą teistas klaipėdietis kaltinamas tuo, kad ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Sugėrovą sunkiai sužalojęs vyras siunčiamas už grotų

Klaipėdos apylinkės teismas praneša realia laisvės atėmimo bausme nuteisęs klaipėdietį, kuris, būdamas girtas, sunkiai sužalojo žmogų. Byloje nustatyta, jog kaltinamasis ...
2024-03-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This