P0

Kultūra

„Xylos Duo” programoje – nuo klasikos iki humoro

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-14


Jaunosios kartos stygininkų duetas „Xylos Duo“ – smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajkovič kvies keliauti po pasaulį. Koncertas „Drauge aplink pasaulį” vyks kovo 16 d., trečiadienį, 18.30 val., Klaipėdos koncertų salėje.

Vienas ryškiausių jaunųjų stygininkų duetų įkurtas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete.

I. Pranskutę ir M.Brajkovičių sieja skirtingų tembrų ir charakterių pajautimas, dialogo ieškojimas. „Xylos Duo” kartu koncertavo prestižinėse Austrijos, Lietuvos, Olandijos, Kroatijos ir Vengrijos scenose. Dueto repertuare vyrauja muzikinės kelionės nuo baroko ir šių dienų muzikos. Tarptautinių konkursų laureatė I. Pranskutė prieš išvykdama į Vieną savo profesinę kelionę pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Smuikininkė yra sukaupusi daug p atirties, muzikuodama su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Platypus Ensemble“, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kameriniu ir kitais žymiais Lietuvos bei pasaulio orkestrais.

M. Brajkovič studijas pradėjo Zagrebo muzikos universitete, Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje. Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras“ už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Jis violončele griežė svarbiuose Kroatijos, Olandijos, Austrijos festivaliuose.

Programos pavadinimas „Drauge aplink pasaulį“ atspindi tarptautinio atlikėjų dueto koncertines keliones, kuriose galima susipažinti su skirtingomis kultūromis, pasisemti patirties, sužadinti įkvėpimą kurti. Su muzika atlikėjai keliauja ne tik po skirtingas pasaulio vietas, bet ir epochas.

Koncerte Wolfgango Amadeus Mozarto duetas smuikui ir altui šįkart suskambės smuiko ir violončelės versijoje. Taip pat klausytojai išgirs Mozarto operos „Užburtoji fleita“ fragmentus, M. Brajkovićiaus pritaikytus jų dueto sudėčiai.

„Xylos Duo“ taip pat atliks komiko, smuikininko ir kompozitoriaus Aleksejaus Igudesmano duetus.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-03-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt