P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje treniravosi Lietuvos ir sąjungininkų laivai bei orlaiviai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-16


Kovo 8–15 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis“ (M54), patruliniai laivai „Dzūkas“ (P12) ir „Sėlis“ (P15) kartu su Jungtinės Karalystės, Danijos, Vokietijos, Latvijos laivais bei orlaiviais vykdė bendrus mokymus jūroje.

Reaguodamas į esamą geopolitinę situaciją NATO valstybės prie Baltijos jūros, Jungtinės Karalystės karinis laivynas aktyvavo karinius mokymus jūroje.

Skirtingomis dienomis priešmininis laivas „Kuršis“ jūroje bendradarbiavo ir vykdė įvairias užduotis su Vokietijos fregata FGS „Sachsen“ (F 219), Danijos fregata HDMS „Niels Juel“ (F 363), Latvijos patruliniu laivu „Jelgava“ (P-08), Danijos naikintuvais F16, Lietuvos patruliniu laivu „Dzūkas“ (P12) bei Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu „Dauphin“.

Laivo „Kuršis“ (M54) įgulos narių nuotr.

Kovo 15 d. Lietuvos ir Latvijos išskirtinėse ekonominėse zonose Baltijos jūroje vyko Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) mokymai, kuriuose be laivo „Kuršis“ taip pat dalyvavo patrulinis laivas „Sėlis“ (P15) bei Jungtinės Karalystės fregata HMS „Richmond“ (F-239). Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, sėkmingai buvo atlikti bendri taktinio manevravimo, darbo su laivo orlaiviais, paieškos ir gelbėjimo, kovinių šaudymų, krovinio perdavimo eigoje, ryšių procedūrų ir komunikacijos šviesos signalais mokymai.

Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra brigados dydžio aukštos parengties kovinis vienetas, skirtas reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų: pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis. JEF yra visų pirma skirtas greito reagavimo operacijoms vykdomoms po Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų vėliava.

Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms vadovauja ir branduolį sudaro Jungtinė Karalystė. Savo indėlį pagal poreikį – sausumos, jūrų ir oro pajėgų karinius vienetus – dar skiria Danija, Estija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Švedija, Suomija ir Islandija.

Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas. Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei.


  2022-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt