P0

Politika

Ukrainiečiams leis nemokamai lankytis renginiuose, vaikams – sportuoti

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-03-16


Antradienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui užsiminus, jog jis teiks siūlymą leisti nuo karo Ukrainoje į Klaipėdą atvykusiems pabėgėliams nemokamai lankytis miesto kultūros renginiuose bei naudotis sporto bazių paslaugomis, šie klausimai jau trečiadienį buvo pateikti svarstyti Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Pasak pirmąjį klausimą pristačiusios Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės, kai kurios miesto savivaldybei pavaldžios kultūros įstaigos jau nelaukdamos politikų sprendimo pačios ėmėsi iniciatyvos veltui kviestis į renginius ukrainiečius. Tad be didesnių diskusijų šiam siūlymui bendru sutarimu buvo pritarta.

Ukrainiečiai, norintys nemokamai lankytis miestui pavaldžių kultūros įstaigų renginiuose bei edukacijose, turėtų pateikti savo asmens dokumentą ir jiems išduotą Migracijos departamento pažymą.

Taip pat komiteto nariai be diskusijų sutiko leisti ukrainiečių vaikams nemokamai lankyti sporto mokyklas ir būrelius.

Klausimą pristačiusios Sporto skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės teigimu, jau po kelis vaikus yra pareiškę norą lankyti Krepšinio mokyklą, taip pat bokso, imtynių, gimnastikos treniruotes.

Kiek dėl to miesto biudžetas neteks pajamų, ji kol kas atsakyti negalėjo, tačiau suma esą turėtų būti nedidelė, nes, pasak pranešėjos, sporto įstaigų įkainiai „yra simboliniai”.

Šiems sprendimams dar turės pritarti miesto Taryba.

INFORMACIJA

Klaipėdos savivaldybei pavaldžios kultūros įtaigos yra Žvejų rūmai, Etnokultūros centras, Koncertų salė, Tautinių kultūrų centras, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Kultūrų komunikacijų centras ir Imanuelio Kanto biblioteka.


  2022-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt