Ukrainiečiams leis nemokamai lankytis renginiuose, vaikams – sportuoti

Politika
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-03-16

Antradienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui užsiminus, jog jis teiks siūlymą leisti nuo karo Ukrainoje į Klaipėdą atvykusiems pabėgėliams nemokamai lankytis miesto kultūros renginiuose bei naudotis sporto bazių paslaugomis, šie klausimai jau trečiadienį buvo pateikti svarstyti Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Pasak pirmąjį klausimą pristačiusios Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės, kai kurios miesto savivaldybei pavaldžios kultūros įstaigos jau nelaukdamos politikų sprendimo pačios ėmėsi iniciatyvos veltui kviestis į renginius ukrainiečius. Tad be didesnių diskusijų šiam siūlymui bendru sutarimu buvo pritarta.

Ukrainiečiai, norintys nemokamai lankytis miestui pavaldžių kultūros įstaigų renginiuose bei edukacijose, turėtų pateikti savo asmens dokumentą ir jiems išduotą Migracijos departamento pažymą.

Taip pat komiteto nariai be diskusijų sutiko leisti ukrainiečių vaikams nemokamai lankyti sporto mokyklas ir būrelius.

Klausimą pristačiusios Sporto skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės teigimu, jau po kelis vaikus yra pareiškę norą lankyti Krepšinio mokyklą, taip pat bokso, imtynių, gimnastikos treniruotes.

Kiek dėl to miesto biudžetas neteks pajamų, ji kol kas atsakyti negalėjo, tačiau suma esą turėtų būti nedidelė, nes, pasak pranešėjos, sporto įstaigų įkainiai „yra simboliniai”.

Šiems sprendimams dar turės pritarti miesto Taryba.

INFORMACIJA

Klaipėdos savivaldybei pavaldžios kultūros įtaigos yra Žvejų rūmai, Etnokultūros centras, Koncertų salė, Tautinių kultūrų centras, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Kultūrų komunikacijų centras ir Imanuelio Kanto biblioteka.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Įmonė galėjo neįtraukti į apskaitą apie 280 tūkst. eurų

Klaipėdos apskrityje ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos ...
2024-05-07
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Tarp Lietuvoje dirbančių užsieniečių daugiausia baltarusių

Šalies darbo rinkoje sparčiai daugėja atvykusiųjų iš užsienio. Per metus jų skaičius išaugo 56 tūkst. ir dabar sudaro beveik 142 ...
2024-03-06
Skaityti daugiau

Regionas

Neringos meras prašo šalies vadovų užtarimo

Neringos meras Darius Jasaitis kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerę Ingridą Šimonytę dėl to, kad šiame kurorte gyvenantiems ukrainiečiams ...
2024-02-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This