P0

Kultūra

„Arlekine” – ypatingas filmo seansas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Šį šeštadienį, kovo 19-ąją, 19 val., Kultūros fabrike įsikūrusiame kino teatre „Arlekinas” vyks  ypatingas filmo „Anapus laiko ir šviesos“ seansas, kurio metu svečiuose lankysis grupės „Skylė“ įkūrėjas Rokas Radzevičius, Aistė Smilgevičiūtė bei Kęstutis Drazdauskas.

Dokumentinis filmas „Anapus laiko ir šviesos“ pasakoja apie grupę „Skylė“, įkvėpusią ne vieną kartą ir padėjusią sudainuoti Lietuvą. Filme atskleidžiant grupės raidą ir pokytį per 30 metų, papasakojamas ir laisvos šalies augimas. Visos šio filmų seansų metu filmo gamintojo surinktos lėšos bus skirtos Ukrainai.

1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta „Skylė“ – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Pogrindiniai pasirodymai, gatvės teatro milžiniškų lėlių performansai, muzika renginiams ir spektakliams, koncertai Ukrainos kariams, 20 albumų bei neišsenkantis muzikinis ir poetinis užtaisas – visa tai vienos ilgaamžiškiausių Lietuvos grupių trisdešimtmečio istorija. Kūrėjai žada, kad dokumentinėje juostoje „Anapus laiko ir šviesos“ ši istorija atgims dar nerodytuose archyviniuose kadruose ir negirdėtuose pasakojimuose.

Pasak režisierių, seserų Aistės ir Skaistės Jauraičių, sutalpinti 30 grupės aktyvių kūrybinių metų į vienos valandos trukmės filmą buvo itin sudėtinga, tačiau jos labai džiaugiasi rezultatu.

„Nenorėjome išdėstyti tik faktų apie grupės veiklą. Mums buvo svarbu į filmą įtraukti kontekstus ir papasakoti tokią istoriją, kurioje žiūrovas galėtų atpažinti save. Tai filmas apie grupės „Skylė“ augimą, žengiant koja kojon su augančia Lietuvos valstybe. Kartu tai filmas apie mus pačius. Todėl manome, kad „Anapus laiko ir šviesos“ turėtų pamatyti kiekvienas. Ypač šių dienų kontekste,“ – sako A. ir S. Jauraitės.


  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt