P0

Kriminalai ir nelaimės

Automobilyje gabeno apie 3 kg kokaino

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Klaipėdos kriminalistai praneša su įkalčiais sulaikę du asmenis, kurie užsienio valstybėje, įtariama, įsigijo labai didelį kiekį kokaino ir kontrabandos būdu atgabeno jį į Lietuvą.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus informacijos apie niekur nedirbančio, 31 m. klaipėdiečio, įtariama, vykdomą narkotinių medžiagų kontrabandą į Lietuvą.

Šių metų vasario mėn. kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai į Lietuvą iš Lenkijos atvykstančiame automobilyje uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su pasieniečiais, sulaikė minėtą vyriškį bei kartu su juo vykusią, prie minėtos nusikalstamos veikos, įtariama, prisidėjusią 23 m. merginą. Ji anksčiau teista už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimą, šiuo metu vykdo individualią veiklą.

Vyras irgi teisėsaugai žinomas – anksčiau ne kartą teistas už vagystes, turto sunaikinimą ar sugadinimą, antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą.

Pareigūnams atlikus kratą vyriškio vairuotame automobilyje, jame rasti trys paketai su labai dideliu kiekiu (apie 3 kg) kokaino. Tęsiant tyrimo veiksmus ir atlikus kratą vyro gyvenamojoje vietoje, dar rasta apie 0,5 kg psichotropinės medžiagos – amfetamino, kokaino bei trejos elektroninės svarstyklės.

Tą pačią dieną atliktos kratos merginos gyvenamojoje vietoje metu rasta kanapių bei psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio.

Kratų metu bendrai paimtų narkotinių (psichotropinių) medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti iki 500 000 eurų.

Atliekant atskirus ikiteisminio tyrimo veiksmus uostamiesčio pareigūnams talkino kolegos iš Marijampolės.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, vyriškiui – trims mėnesiams, moteriai – vienam mėnesiui, bet pastarajai vėliau suėmimas pakeistas į švelnesnes kardomąsias priemones.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į automobilį, kuriuo naudojosi įtariamieji.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.


  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt