P0

Politika

Centralizuotai šilumai – laikinas nulinis PVM tarifas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Ketvirtadienį Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimus, kuriais nutarta centralizuotai teikiamai šilumos energijai laikinai sumažinti lengvatinį PVM tarifą iki 0 proc., kompensuojant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.

Naujasis tarifas būtų taikomas atgaline tvarka – nuo 2022 m. sausio 1 d. ir galios šiam šildymo sezonui – iki balandžio 30 d. Tokiu būdu siekiama iš dalies sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų už šildymą ir karštą vandenį.

Skaičiuojama, kad valstybės biudžetas dėl PVM, apskaičiuoto už šilumos energiją ir karštą vandenį, dengimo neteks apie 23,3 mln. eurų.

Už šiuos įstatymo pakeitimus balsavo 112 Seimo narių, susilaikė 9 parlamentarai, prieš balsuojančių nebuvo.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas papildomai Vyriausybei pasiūlė inicijuoti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimus, praplečiant ir paprastinant kompensacijų už šildymą kompensavimo mechanizmą.

„Komitetas siūlo, kad kompensacijas už šildymą gautų ne tik mažas, bet ir vidutines pajamas gaunantys gyventojai, kurie dėl augančių energijos išteklių kainų patiria itin reikšmingas šildymo išlaidas. Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje kompensacijas už šildymą gauna tik 110 tūkst. gyventojų ir tai sudaro nedidelę dalį visų namų ūkių“, − tvirtinama komiteto išvadoje.

Šiuo metu centralizuotai teikiamai šilumos energijai galioja lengvatinis 9 proc. PVM tarifas.


  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt