P0

Kultūra

Koncerte Ukrainai paremti – ir jaunųjų ukrainiečių pasirodymai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Palaikydamas Ukrainos kovą už laisvę, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) kartu su partneriais – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centru „Rodyna“ bei Labdaros ir paramos fondu „Baltijos impresijos“ – kovo 30 d. 18.30 val. Žvejų rūmuose rengia paramos Ukrainai koncertą „Už taiką ir laisvę!“. Jame KVMT bendruomenė ir prie jos prisijungę žinomi šalies menininkai kviečia muzikos ir šokio kalba skelbti taikos žinią, išreikšti palaikymą ukrainiečių tautai.  

KVMT baleto trupė. Olesios Kasabovos nuotr.

Koncerte „Už taiką ir laisvę!“ skambėsiančius kūrinius parengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, choras ir solistai, vadovaujami vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio. Rengiantis koncertui, gimė nauji kūrybiniai sumanymai, praturtinsiantys renginį netikėtais atspalviais.  

Daugiau kaip pusę KVMT baleto trupės sudaro jauni ukrainiečių šokėjai, kurie aktyviai įsijungė į pasirengimą koncertui – jie inicijavo savo tautai brangių choreografinių numerių atlikimą, tad koncerto programoje išvysime ir baleto solisto Yano Malaki atliekamą Ostapo variaciją iš ukrainiečiams brangios operos „Taras Bulba“, ir energingą ukrainiečių liaudies šokį hopaką. 

Jauna ukrainiečių baleto artistė Sofia Boldovskaya, kartu su šeima prieš keletą dienų atvykusi į Lietuvą iš bombarduojamo Charkivo Ukrainoje, grojant teatro simfoniniam orkestrui šoks pagal žymiąją ukrainiečių kompozitoriaus Myroslavo Skoryko „Melodiją“. Koncerto žiūrovai turės galimybę vieni pirmųjų pamatyti naują choreografinį numerį, kurį specialiai šiai muzikiniame teatre prieglobstį ir palaikymą radusiai merginai šiuo metu kuria žinoma choreografė Anželika Cholina. 

Koncerte dalyvaus ir S. Boldovskaya’os jaunesnioji sesuo Emma, kuri savo gimtinėje rengdavo vertikalaus šokio pasirodymus. Šokį palydėsiantis dainos „Kometa“ tekstas specialiai šiam pasirodymui verčiamas į lietuvių kalbą, kad jos nešama vilties žinia taptų dar labiau artima ir pagavi klausantiems. 

Koncerte dainuos ryškiausi ir klaipėdiečių publikos mylimi muzikinio teatro solistai: Beata Ignatavičiūtė, Rita Petrauskaitė ir Mindaugas Rojus. Skambės ištraukos iš lietuvių kompozitorių operų, raginančios branginti Tėvynę ir jos laisvę: Balio Dvariono operos „Dalia“, Vytauto Klovos operų „Du kalavijai“ ir „Pilėnai“. Girdėsite ir Skalno dainą „Skriski, skriski Lietuvėlėn“ iš Giedriaus Kuprevičiaus miuziklo „Devynbėdžiai“. Klaipėdos muzikinis teatras dėkoja kompozitoriui G. Kuprevičiui, pasidalinusiam nauja, dar niekur neskambėjusia Skalno dainos instrumentuote, kurią šiame koncerte publika išgirs pirmą kartą.  

Greta muzikinio teatro atlikėjų scenoje pasirodys ir koncerto svečiai: Klaipėdos šokių mokyklos „Coda“ šokėjos (vadovė ir choreografė Inga Briazkalovaitė) bei svečias iš Vilniaus, Lietuvos baleto primarijus Nerijus Juška, kuris koncerte atliks solo šokio numerį.  

Kultūros straipsnių vidus

Populiarią ukrainietišką lopšinę „Vaikšto miegas po langais“ (Oj, chodit son kolo vikon), aranžuotą Boriso Liatošinskio, drauge su teatro choru atliks choro solistė, ukrainietė Dina Mataitienė. Muzikinio teatro choras atliks ir daugiau B. Liatošinskio aranžuotų ukrainiečių liaudies dainų. 

Koncertą vainikuos viltingoji „Odė džiaugsmui“ iš Ludwigo van Beethoveno IX simfonijos finalo, teigianti žmonių vienybę ir kviečiančią visas draugiškas sielas į taikią džiaugsmo šventę. 

Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos žmonėms. Bilietų kainos – 5 ir 10 eurų, tad klausytojai gali rinktis, kiek nori ir gali prisidėti. Bilietus platina Tiketa.lt. 


          


  2022-03-17

  Vienas komentaras apie “Koncerte Ukrainai paremti – ir jaunųjų ukrainiečių pasirodymai”

  1. AvatarŠauni iniciatyva (IP: 78.57.239.236)

   Šaunuoliai. Tai ne tik paramos rinkimas Ukrainos žmonėms, bet ir galimybė Ukrainos menininkams atskliesti savo jausmus, skausmą, viltį per šokį, muziką. Taip pat galimybė lietuviams artimiau pažinti ukrainiečių kūrybą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt