P0

Uostas ir jūra

Parengta Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirta kibernetinio saugumo strategija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Tarptautiniame projekte SECMAR dalyvaujantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) įsitraukė į Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirtą kibernetinio saugumo strategijos rengimą. Strategija parengta kartu su ekspertais iš Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Lenkijos.

KMTP iniciatyva praėjusių metų rudenį Vilniuje buvo surengtos praktinės dirbtuvės, kurių metu kibernetinio saugumo profesionalai modeliavo įvairias situacijas, identifikuodami galimai pažeidžiamiausias jūrinės pramonės sritis ir siūlydami sprendimus, kurie padėtų užsitikrinti patikimą skydą nuo kibernetinių, o taip pat ir fizinių atakų. Šios dvi dienas trukusios sesijos metu pavyko sugeneruoti daug vertingų įžvalgų, panaudotų rengiant strategiją.

„Rizikas labai svarbu įvertinti, nes įvairūs jūrinės pramonės objektai dėl savo specifikos ir reikšmės gali tapti itin pavojingų atakų taikiniais. Techniniai trikdžiai, dėl kurių galimos kritinės žmonių ir infrastruktūros saugumui situacijos, pažeistos tiekimo grandinės – svarbu tam laiku užkardyti kelią“, – pranešime pažymi KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Pagrindiniais parengtos strategijos naudotojais turėtų tapti jūrinio verslo organizacijų vadovai ir su kibernetinio saugumo sritimi susijusių sprendimų priėmėjai visame Pietų Baltijos regione.

Su visa strategija galima susipažinti čia.


  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt