P0

Politika

Seimas ragina užtikrinti neskraidymo zoną virš Ukrainos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Ketvirtadienį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria ragina Jungtinių Tautų organizaciją nedelsiant imtis veiksmų, užtikrinant neskraidymo zoną virš Ukrainos.

Rezoliucija demokratinių valstybių parlamentai raginami siekti humanitarinių koridorių Ukrainos teritorijoje atidarymo, kad civiliai gyventojai galėtų saugiai išvykti iš karo veiksmų zonų ir Rusijos Federacijos neteisėtai užimtų teritorijų, kad būtų apsaugoti humanitarinės paramos konvojai, o virš minėtų teritorijų, taip pat virš Ukrainos atominių elektrinių bei branduolinių atliekų saugyklų, oro erdvę paskelbti neskraidymo zona.

Demokratinės valstybės raginamos tiekti Ukrainai ginkluotę, prioretizuojant oro gynybos sistemas, kurios padėtų gelbėjant civilių gyventojų gyvybes ir nedelsiant koordinuotai uždaryti savo oro erdvę ir uostus Rusijos Federacijos lėktuvams bei laivams.

Demokratinių valstybių parlamentai kviečiami raginti savo šalių vyriausybes skelbti papildomas sankcijas Rusijos Federacijai ir Baltarusijos Respublikai, prisidedančiai prie Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje.

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės raginamos užtikrinti, kad valstybėms, fiziniams ir juridiniams asmenims, mėginantiems apeiti ES sankcijas, būtų taikomos antrinės sankcijos.

„Niekas nesiūlo pulti ir niekas nesiūlo skelbti karo. Siūlymas yra užtikrinti civilių ir, beje, tų pačių Europos, NATO ir Jungtinių Tautų šalių narių piliečių, kurie vyksta ir veža humanitarinę paramą į Ukrainą, saugumą ir gyvybę, štai ką mes siūlome savo rezoliucija“, – Seimo pranešime cituojamas Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

ES valstybės narės ir jų parlamentarai raginami sutelkti didžiausią politinę paramą Ukrainai ir sudaryti sąlygas ES institucijoms imtis veiksmų, kad Ukrainai nedelsiant būtų suteiktas ES šalies kandidatės statusas ir pradėtas derybų procesas.

Už Seimo rezoliuciją „Dėl aktyvių priemonių Ukrainos civilių gyventojų bei kritinės infrastruktūros saugumui užtikrinti“ balsavo 100 balsavime dalyvavusių Seimo narių.


  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt