P0

Miestas, Svarbu

Seniai pasmerktam nugriauti pastatui liko dar mažiausiai devyni mėnesiai (9)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-17


Buvusi sporto salė, Pilies g. 2A, kurią Klaipėdos miesto savivaldybė 2012 metais perėmė iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, vis arčiau nebūties. Savivaldybė jau ieško rangovo, kuris ją nugriautų per 7 mėnesius už ne didesnę nei 320 000 eurų kainą. Tiesa, yra numatyta galimybė darbus pratęsti dar porą mėnesių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dar prieš gerą pusmetį savivaldybė tvirtino, kad šie darbai kaštuos tik apie 100 000 Eur. Tačiau tuomet nebuvo minimas kitas darbų etapas – esamos automobilių stovėjimo aikštelės praplėtimas griaunamo pastato teritorijos sąskaita – per 1 100 kv. m.

Naujoji aikštelės dalis turės būti įrengta analogiškai, tokios pačios kokybės medžiagomis, kaip ir dabar esanti. 

Savivaldybei iš Uosto direkcijos perėmus šį pastatą čia buvo įkurdintas Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras. O likusi jo dalis pagal panaudos sutartis buvo perduota Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklai „Žiemys“ ir Ukrainiečių kultūros ir švietimo centrui „Rodyna“.

Vėliau, pastato būklei vis prastėjant, šioms įstaigoms ir asociacijoms savivaldybė rado kitas patalpas.

1984 m. pastatyto 4 aukštų gelžbetoninių konstrukcijų pastato likimas iš esmės buvo nulemtas dar tuomet, kai Memelio piliavietės teritorija buvo gražinta miestui. Visuose piliavietės bei jos aplinkos restauravimo, regeneravimo bei tvarkybos dokumentuose buvo numatytas šio pastato nugriovimas.

Pagrindinė priežastis – jis yra svetimkūnis ne tik piliavietės gretimybėje, bet ir visame senamiestyje. Tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija griautiną pastatą nemokamai perdavė savivaldybei – antraip būtų reikėję griauti jai pačiai.


  2022-03-17

  9 komentarai “Seniai pasmerktam nugriauti pastatui liko dar mažiausiai devyni mėnesiai”

  1. Avatarsavivaldybė (IP: 213.197.154.2)

   griauna todėl, kad labai gera sleptuvė yra įrengta po pastatu.

  2. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.209.62)

   Atsipeikėk, Nežiniuk. Saugesnės vietos už dėdės SEMO kišenę nerasi.

  3. AvatarLb (IP: 90.131.37.69)

   Tai čia kaip išeina pastato nugriovimas 100tūkst. O 1000 kv.m aikštelės praplėtimas 250tūkst. EUR. Čia infliacija tokia baisi ar godumas?

  4. AvatarSaulius (IP: 78.57.213.239)

   o kam griauti pastatą, kuris tarnauja visuomenei? juk vis tiek savivaldybė neturi fantazijos kaip naudingiau įveiklinti šią vietą kaip tik įrengti parkingą automobiliams, kas prieštarauja darnaus judumo planams… Prieš tai buvusi savivaldybės administracija su Simonavičiūte ir Velykiene priešakinėse linijose nesugebėjo šioje gatvėje įrengti statybos normatyvus (STR) atitinkančio patogaus dviračių tako (gavosi per siauras ir be apsauginės zonos nuo gatvės, vingiuotas kaip slalomo trasa), nors, kaip matome, vietos buvo ir yra daugiau negu reikia.
   Šalia esantis automobilių parkingas dažniausiai tuščias, nes kam parkuotis čia jeigu prisiparkavus senamiestyje mokama tokia pati kaina (tai dauguma vis tiek su automobiliais lenda į senamiestį ir taip jį “gaivina”)…

  5. Avatar>dėl aiškumo (IP: 78.57.146.158)

   Tai sakai mokyklose slėptis saugiau? Kacpofašistai įrodė , kad jiems nusišikt net ant tetre pasislėpusių moterų ir vaikų. Tad geriau jau priplėkęs bunkeris .

  6. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Na netoli stovintis Astros viešbutėlis taip pat gadina vaizdą, Taryba gali ir jo likvidavimo procedūras pradėti…!

   • AvatarPritariu (IP: 78.57.239.236)

    Tas vie6butis ,,Astra” atrodo apgailėtinai.,,Sovietinio uostamiesčio” reliktas.

  7. AvatarNežiniukas (IP: 86.38.152.82)

   O ten esantį bunkerį-slėptuvę būtina sugriauti? Kur slėpsitės karo metu, kai bomburduos, kvailiai?

   • AvatarDėl aiškumo (IP: 213.197.131.231)

    Tas bukeris supelyjes, vandens iki kulkšnių, jis neatitinka jokių šiuolaikinių reikalavimų oro vėdinimo, išėjimų ir t.t. Jei remontuoti šį bunkerį tai kainuotų labai brangiai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt