P0

Verslas

Svarsto galimybes išplėsti Klaipėdos SGD terminalo išdujinimo pajėgumus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-17


Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą valdanti AB „Klaipėdos nafta” (KN) pranešė, kad klientai pilnai rezervavo jo išdujinimo pajėgumus šiems dujų metams – iki rugsėjo 30 dienos. Gavus naujausias klientų užklausas, iš viso einamiesiems dujų metams yra užsakyta 23,9 TWh Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų.

„Klaipėdos naftos” nuotr.

Per 2021 m. vykusią metinę pajėgumų skirstymo procedūrą 2021 m. spalio 1 d. prasidėjusiems dujų metams iš anksto buvo užsakyta 8,9 TWh SGD terminalo išdujinimo pajėgumų.

Šių metų kovo – rugsėjo mėnesiais SGD terminale Klaipėdoje numatoma priimti 20 didelės apimties SGD krovinių ir atlikti vieną perkrovos operaciją. Visi suplanuoti krovinių priėmimo langai numatyti didiesiems dujovežiams, atgabenantiems ne mažesnius nei 138 tūkst. kub. m. SGD krovinius.

„Pastebimai išaugusį susidomėjimą SGD terminalo paslaugomis lėmė du veiksniai. Visų pirma, dėl karo Ukrainoje Baltijos regione veikiančioms įmonėms tapo dar svarbiau užsitikrinti patikimą alternatyvų dujų tiekimo šaltinį. Be to, paskelbta ir ankstesnė Lenkijos-Lietuvos dujotiekio (GIPL) jungties veiklos pradžia, kuri sudaro galimybių verslui pasinaudoti naujomis atsirandančiomis galimybėmis. Verta pažymėti, kad nors terminalo pajėgumai jau pilnai rezervuoti, tačiau to nespėję padaryti rinkos dalyviai gali tarpusavyje susitarti dėl terminale išdujintų dujų kiekių įsigijimo ar mainų sandorių, arba įsigyti terminalo pajėgumų antrinėje rinkoje. KN, savo ruožtu, taip pat vertina papildomas terminalo veiklos galimybes, kad atlieptume besikeičiančią rinkos paklausą“, – pranešime cituojamas Mindaugas Navikas, KN Komercijos direktorius.

Pasak jo, atsižvelgiant į išaugusius rinkos dalyvių poreikius, šiuo metu vertinama, kaip optimizuoti krovinių priėmimo procesus, kad iki dujų metų pabaigos SGD terminale būtų galima priimti papildomus SGD kiekius. Taip pat svarstoma dėl galimybių ilguoju laikotarpiu išplėsti Klaipėdos SGD terminalo techninius išdujinimo pajėgumus nuo esamų 3,75 mlrd. kub. m. iki 5 mlrd. kub. metrų.

Prieš dvi savaites KN pranešė, jog informavo SGD terminalo naudotojus, kad nuo kovo 3 d. SGD terminale stabdomas Rusijos kompanijos „Novatek“ krovinių priėmimas.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2022-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt