P0

Kultūra

„Graži ir ta galinga“ už parduotus CD gautas lėšas pervers Ukrainai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-18


Grupė „Graži ir ta galinga“ kovo 24 d. Klaipėdoje, Kultūros fabrike, surengsianti koncertą, apsilankiusius jame ragina įsigyti ir jos CD – visi pardavimų pinigai keliaus Ukrainos palaikymo fondams.

Grupės narės aktorės teigia, jog šių įvykių fone iš pradžių apėmė didelis beprasmybės jausmas.

„Juk visa veikla netenka svarbos. Buvo keista suvokti, kad kūrinys, muzikinė programa, ties kuria dirbame jau daugiau nei metus per vieną naktį, atrodo, tampa tuščia. Sviro rankos ir labiau norėjosi bėgti savanoriauti nei repetuoti dainas, kurios pradėjo labai atsiduoti „pirmo pasaulio problemomis“, – teigia atlikėjos.

„Vis dėlto, nors kurti muziką šiandien keista, bet tikrai prasminga: gyvenimas kare nesustoja, matome, kaip metro stotyse ir apšaudomose ligoninėse gimsta vaikai, kaip apkasuose susituokia Ukrainos kariai – visos mūsų kasdieninės problemos ir džiaugsmai ir toliau egzistuoja. Todėl šių įvykių fone turi egzistuoti ir muzika – įkvepianti, palaikanti, išblaškanti, nuraminanti ir suteikianti paradoksalų muzikinį foną tam, kas vyksta“, – sako grupės narė Ieva Pakštytė.

Pasak aktorių ir atlikėjų, naujuose kūriniuose daug klausimų jos kelia sau – apie laimę būti ten, kur esi, apie sugebėjimą keistis, apie vidinę laisvę. Tai – universalios temos, kurios iš pirmo žvilgsnio gali skambėti kaip penkių moterų mintys apie kasdienybę, tačiau gali veikti ir kaip visos mūsų aplinkos, realybės miniatiūros.

„Ištikus karui, viskas aplink mus atsiduria šio konflikto šešėlyje, tačiau kartu, viskas kalba apie ta patį – apie kovą, kažkam kovą fronte, kažkam – kovą su savimi kiekvieną rytą“, – mintimis dalinasi Ieva.

Kultūros straipsnių vidus

Be naujų dainų, nuo scenos žiūrovų lauks Birutės Kapustinskaitės kurta dramaturgija bei specialiai šiai programai gimusi Rūtos Venskutės scenografija ir nauji kostiumai.

„Gyvenimas nesustoja, Ukrainoje žmonės kariauja tam, kad jis nesustotų, tam, kad jie galėtų eiti į koncertus, kad galėtų laisvai rinktis, ką nori ir ko nenori girdėti, todėl mes turime naudotis šia teise ir privilegija klausyti muzikos, kol ji skamba“, – į „Mimozos ir sirenos“ pristatymo koncertus kviečia atlikėjos.


  2022-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt