P0

Kultūra

Teatro dienai – studentų spektaklio premjera

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-18


Pirmadienį, kovo 21 d., 17 val., Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų Teatro salėje (319 aud., S. Nėries g. 5) vyks Teatro dienai skirtas renginys – klaipėdiečio dramaturgo Gintaro Grajausko pjesės „Rezervatas“ premjera. Ją su KU studentų teatro trupe pastatė režisierė dr. Jūratė Grigaitienė ir aktorė Virginija Kochanskytė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

G. Grajauskas vienaveiksmę pjesę „Rezervatas“ parašė viešėdamas JAV, kur dalyvavo Ajovos universiteto tarptautinio rašymo programoje.

Pirmieji šios pjesės skaitymai įvyko 2004 metais „Naujosios dramos akcijoje“ Vilniuje ir tarptautiniame Avinjono teatrų festivalyje Prancūzijoje.

Pjesėje iškeliama „rezervato“ idėja šiandien tampa ypač aktuali ir daugiaprasmė. Joje kalbama ne tik apie išorinį uždarumą, bet ir apie vidinį „rezervatą“ mūsų galvose, apie bandymus pabėgti nuo rutinos, išsilaisvinti, sugrįžti prie savo šaknų. Globaliame, sintetiniame, gamtos natūralumą prarandančiame pasaulyje labai svarbu išsaugoti savo tapatybę, vidinę autonomiją, tradicijas, amžinąsias vertybes.

Spektaklyje tikrųjų vertybių ir laisvės ilgesys suprantamas kaip bėgimas į „nuosavą“ erdvę, siekiant apsaugoti asmens ir/ar tautos savitumą nuo svetimos, kitų primestos tikrovės. Pjesės veikėjai, pasak paties autoriaus, lyg ir indėnai, tačiau jau labai įtartini, kažkokie indėnizuoti lietuviai, o pats šiuolaikinis pasaulis – rezervatas, pilnas vienišų indėnų.

Vaidina Paulius Stanišauskas, Domas Skirbutas, Joana Žitkevičiūtė, Edvardas Latakas, Ignas Kazbaras, Abigailė Kuksėnaitė ir Karolina Smitriūtė.

Šviesos ir garso režisierius Deividas Skuodas.


  2022-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt