P0

Svarbu, Švietimas

Išsamūs ekogeologiniai tyrimai – dar prie dviejų Klaipėdos mokyklų (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-20


Šiais metais bus atlikti detalūs ekogeologiniai tyrimai Klaipėdos miesto užterštose teritorijose – 2,91 ha ploto Klaipėdos turizmo mokyklos sklype Taikos pr. 69 ir savivaldybei priklausančios „Gilijos“ pradinės mokyklos stadiono teritorijoje Taikos pr. 68 (1,73 ha).

Klaipėdos turizmo mokyklos teritorija

2017-2021 metais dirvožemio monitoringo metu šiose teritorijose buvo nustatytos arseno, bario, vario ir cinko koncentracijos, kurios neleistinai viršijo ribines vertes. 

Ekogeologinius tyrimus savivaldybės užsakymu atliks UAB „DGE Baltic Soil and Environment”. Šiuos darbus bendrovė sutiko atlikti už 10 950 eurų.

Anksčiau išsamūs dirvožemio tyrimai buvo atlikti „Vitės“ progimnazijos ir  „Bitutės“ vaikų darželio teritorijose. Vitės kvartalo teritorijoje užterštas gruntas jau šalinamas.


  2022-03-20

  Vienas komentaras apie “Išsamūs ekogeologiniai tyrimai – dar prie dviejų Klaipėdos mokyklų”

  1. AvatarLėtas genocidas (IP: 88.118.160.21)

   bet to ir reikėjo tikėtis. Tik kas bus kai bus pastatytas viadukas ir krovinių terminalas anksčiau ar vėliau ims dirbti visų pajėgumu kaip numatyta uosto bendrajame plane. Pastaba straipsnio autoriui – gruntas šalinamas ne Vitės kvartalo teritorijoje, o Vitės kvartalo mokyklos teritorijoje. Visi gyventojai lieka užterštame.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt