Kisinių kapinių šventė – pirmoji nemateriali Klaipėdos rajono vertybė

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-03-21

Dovilų etninės kultūros centro kolektyvo pastangomis į Nematerialaus vertybių sąvadą įtraukta pirmoji Klaipėdos rajono vertybė – savo tradicijas ir autentiškumą turinti Kisinių kapinių šventės tradicija.

Kapinių šventė Kisiniuose yra XIX a. siekianti tradicija, skirta prisiminti tais metais mirusiems žmonėms ir čia palaidotiems krašto istorijai svarbiems asmenims. Viena iš paskutinį birželio sekmadienį vykstančios šventės dalių – pamaldos, po kurių dalyviai kviečiami į vaišes Lotužių šeimos sodyboje.

Tai yra Mažosios Lietuvos krašto etninio, konfesinio ir kultūros paveldo tradicija, atspindinti žmonių pasaulėjautą, mirusiųjų minėjimo, bendrystės puoselėjimo papročius, skatinanti išsaugoti būdingą vietos architektūrą, kraštovaizdį, muzikinį ir kulinarinį paveldą.

„Kisinių kapinių šventės pripažinimas kultūros paveldu yra didelis įvertinimas ne tik evangelikų liuteronų bendruomenei, bet ir visam Klaipėdos rajonui. Mes išties unikalūs tuo, kad čia nuo seno vietą rado ir teberanda dviejų kultūrų ir dviejų tikėjimų puoselėtojai – evangelikų liuteronų tikėjimą išpažįstantys lietuvininkai bei katalikybę puoselėjantys žemaičiai“, – pranešime cituojama Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Pasak vicemerės, parengtoje Kultūros strategijoje užsibrėžtas tikslas iki 2030 m. aprašyti ir į Nematerialaus vertybių sąvadą įtraukti bent dvi tokias vertybes.

Šiuo metu 2017 m. pradėtame rengti Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade yra 48 vertybės, susijusios su įvairiomis atlikimo meno, tautodailės, amatų, švenčių, kulinarinio paveldo ir kitomis tradicijomis. Tarp jų – ir trys įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą: kryždirbystė ir jos simbolika Lietuvoje, dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos šalyse bei sutartinės – lietuvių polifoninės dainos.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Įtaria, kad Tarybos narei pareigos Dovilų etnokultūros centre teko neskaidriai (atnaujinta)

Klaipėdos rajono savivaldybės opozicijoje dirbantys konservatorių atstovai kreipėsi į savivaldybės Antikorupcijos komisiją dėl tarybos narės, „valstietės“. Kaip pažymi Tėvynės sąjungos-Lietuvos ...
2024-03-12
Skaityti daugiau

Regionas

Vyks tradicinė Kisinių kapinių šventė

Birželio 11-ąją, sekmadienį, 15 val., Klaipėdos rajone vyks tradicinė Kisinių kapinių šventė. Ji skirta prisiminti tais metais mirusius žmones ir ...
2023-06-07
Skaityti daugiau

Regionas, Svarbu

Vietoje grąžinimo į darbą - solidi sąskaita (dar atnaujinta)

Pernai rugpjūtį iš Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pareigų atleistai Indrai Tamašauskienei pirmos instancijos teisme nepavyko įrodyti ...
2023-02-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This