P0

Regionas

Kretingos bibliotekoje – kultūros inovacijų hakatonas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-21


Balandžio 2–3 dienomis Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka rengia hakatoną „Hack Kultūra“, kuriame kviečiami susiburti informacinių technologijų ir kultūros entuziastai.

Hakatonus į pagalbą jau ne vienerius metus telkiasi didžiausios pasaulio organizacijos ir institucijos. Hakatonai orientuoti į aktualių problemų sprendimą ir inovacijų kūrimą. Šis žodis atsirado kaip dviejų angliškų žodžių „hack“ ir „marathon“ hibridas. Hakatono formatas paplitęs pasaulyje ir pasižymi tuo, kad renginio vietoje susibūrusios komandos ieško technologinių sprendimų nurodytai problemai spręsti.

Hakatonas „Hack kultūra“ – pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas hakatonas, kurio metu kultūros ir inovacijų kūrėjai bursis į komandas ir telks dėmesį į Klaipėdos regiono kultūros kelių ir objektų, literatūros ir tradicijų puoselėjimo bei saugojimo svarbą. Hakatono metu komandos kurs mobiliųjų aplikacijų, virtualios realybės, multimedijos, interaktyvių programų ir kitų inovacijų prototipus.

Svarbiausią kultūros pokytį skatinančio prototipo kūrėjus vertinimo komisija apdovanos 1000 eurų vertės piniginiu prizu ir idėjos įgyvendinimo mentorystės programa.

Priimti iššūkį ir dalyvauti hakatone rekomenduojama kultūros mylėtojams ir informacinių technologijų entuziastams, visiems, kurie mėgsta lankytis bibliotekose, kultūros centruose ar muziejuose, tiems, kurie dirba kultūros ar technologijų srityje, – archeologams, architektams, bibliotekininkams, duomenų analitikams, fotografams, istorikams, mokytojams, 10–12 klasių moksleiviams, programuotojams, rašytojams, studentams, teatro bendruomenės nariams, technologijų inžinieriams.

Hakatono metu dalyvių komandos bus kviečiamos pateikti įkvepiančių idėjų kuria nors viena iš trijų hakatono temų pasirinktinai. Kiekviena dalyvių komanda gali rinktis temą pagal tai, kokie komandos narių pomėgiai ar kultūrinis suvokimas: 1) Kultūrinio identiteto puoselėjimas. Kaip išsaugoti etninę kultūrą, tradicijas ir papročius? 2) Knygų renesansas. Kaip stiprinti teigiamą visuomenės požiūrį į skaitymą? 3) Klaipėdos regiono išskirtinumo ženklai. Kokiais būdais inspiruoti lankytojų skaičiaus didėjimą?

Dalyvavimas hakatone „HACK kultūra“ yra nemokamas.

Norint dalyvauti reginyje ankstesnė patirtis hakatonuose nėra būtina, svarbiausia – kūrybinė idėja ir 4–6 žmonių komanda. Jei neturite komandos, galite registruotis individualiai, renginyje jūs būsite priskirtas komandai. Į hakatoną registruokitės užpildydami formą. Ją ir renginio programą galima rasiti ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje. Registracija tęsis iki kovo 31 d. 22 val.


  2022-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt