P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdiečiui advokatui – reali laisvės atėmimo bausmė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-22


Panevėžio apygardos teismas antradienį Klaipėdos regione dirbantį advokatą Aivarą Surblį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam 2 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Aivaras Surblys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. Teisėsaugos teigimu, A. Surblys siekė paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjų sprendimus baudžiamojoje byloje.

Anot prokuratūros pranešimo, 2017 m. birželio–gruodžio mėnesiais Vilniuje ir Klaipėdoje vykusių susitikimų metu buvęs advokatas D. Z., veikdamas vieno asmens naudai, A. Surbliui pasiūlė duoti iki 50 tūkst. Eur kyšį. Tada jau A. Surblys, pasinaudodamas pažintimi ar kita tikėtina įtaka keliems Klaipėdos apygardos teismo teisėjams, susitarė priimti minėtą kyšį, pažadėjęs paveikti tris Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad jie, nagrinėdami baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Nustatyta, kad D. Z. 2017 m. gruodžio mėnesį Klaipėdos rajone nuteistajam advokatui perdavė dalį – 10 tūkst. Eur – sutarto kyšio.

Netrukus A. Surblys sužinojo, kad teisėjai numato priimti nurodytam asmeniui nepalankų sprendimą, todėl 2018 m. sausį susitiko su D. Z. ir gautą kaip kyšį sumą grąžino, tačiau, tyrimo duomenimis, to paties susitikimo metu D. Z. tiesiogiai pažadėjo ir susitarė A. Surbliui duoti, jeigu pavyktų susitarti, didesnę sutarto kyšio dalį – 20 tūkst. Eur. Už tai nuteistasis pakartotinai pažadėjo paveikti minėtus teisėjus, kad šie priimtų asmeniui palankų sprendimą.

2019 m. vasario 20 d. D. Z. ir A. Surblys pareigūnų buvo sulaikyti.

Panevėžio apygardos teismo priimtas nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


  2022-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt