P0

Švietimas

Klaipėdoje – unikali laivų ir uosto specialistų mokymo bazė (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-23


Klaipėdoje Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centre (JSDRC) baigtas įgyvendinti projektas, kuris atveria galimybes būsimiesiems logistams, laivų motoristams ir elektrikams įgyti dar daugiau praktinių įgūdžių.

Mokomoji laivo elektriko sistema. JSDRC nuotr.

Planuojantiems dirbti logistikos srityje sukurta moderni mokymosi bazė, kurioje simuliuojami sandėliavimo, krovinių pakavimo, kėlimo, krovimo, krovinių judėjimo, sekimo bei pakrovimo į laivą procesai – tokia sistema leis dar kokybiškiau rengti plataus spektro specialistus – ekspeditorius, logistus, talmanus (jūrų uosto krovinių apskaitininkus).

„Kadangi šį rudenį mūsų centre startuoja jūrų uosto krovinių logisto studijų programa, labai svarbu, kad galime pasiūlyti inovatyvią aplinką, kuri pritaikyta iš arti susipažinti su visa krovinių krovimo, sandėliavimo, judėjimo sistema. Taip pat sukurta mokymo bazė galės pasitarnauti ir norintiems dirbti krovinių apskaitininkais jūrų uoste – talmanams ateityje yra numatyta persikvalifikavimo galimybė per Užimtumą tarnybą“, – pranešime pažymi JSDRC vadovas Egidijus Skarbalius.

Švietimo vidus

Ypatingai svarbi dalis įgyvendintame projekte yra skirta elektrotechnikai. Įdiegta mokomoji aukštos įtampos sistema yra vienintelė Vakarų Lietuvoje, o elektrotechnikos darbų laboratorija – viena naujausių Klaipėdoje, todėl čia galės tobulintis ir besimokantys centre, ir aukštųjų mokyklų studentai, ir jau patyrę, kvalifikaciją norintys pakelti elektros energetikos srities specialistai.  

Laboratorijoje sudarytos sąlygos įgyti montavimo įgūdžių nuo silnųjų srovių iki aukštosios įtampos. Iš ES lėšų įsigyti specialūs varikliai bei mokomoji laivo elektrikų ir motoristų įranga, mokomieji pneumatiniai hidrauliniai įrenginiai, mobilios varžtų užveržimo sistemos. Taip pat atnaujinta kompiuterinė bazė, programinė įranga. Per porą metų įrengtai mokymų bazei skirta bemaž pusė milijono eurų.


  2022-03-23

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje – unikali laivų ir uosto specialistų mokymo bazė”

  1. Avatarsaunuoliai (IP: 88.119.36.119)

   Šaunuoliai, aktyvia dirbat. “Apnešėte” ištuštėjusią ir susitingusia jūreivystės mokyklą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt