P0

Fotoreportažai, Regionas

„Žemaitija” turi naują vadą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-29


Antradienį Klaipėdoje vyko Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadų pasikeitimo ceremonija ir karinės techniko bei ginkluotės paroda.

Pėstininkų brigadai „Žemaitija“ nuo 2019 m. rugsėjo vadovaujantis pulkininkas Nerijus Stankevičius atsisveikino su brigados kariais ir rikiuotės metu perdavė brigados kovinę vėliavą naujai paskirtam vadui plk. Aurelijui Alasauskui.

Karolinos Vasiliauskaitės, Erikos Kaigorodcevos, brigados „Žemaitija“ nuotr.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, Krašto apsaugos viceministras Vilius Semaška, Užsienio šalių gynybos atašė ir NATO rotacinių pajėgų vienetų vadovybė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kitų savivaldybių ir civilinių institucijų atstovai.

„Lygiai prieš 2,5 metų šitoje aikštėje perėmiau ir per tuos 30 mėnesių nešiau šią pėstininkų brigados „Žemaitija“ vėliavą, rodydamas brigadai kryptį, kur eiti, kad mano vizija būtų įgyvendinta. Kartu vedžiausi dar keturias bataliono kovines vėliavas ir 5 atskirų kuopų vėlukus, kartu visi nuėjome ilgą kelią. Tas laikotarpis pasižymėjo pandemijos bangomis, pabėgėlių srautu į Lietuvos Respubliką ir kitais netikėtais iššūkiais. Nepaisant to, nenustojome galvoti apie karinį rengimą, nes jis visą laiką buvo mūsų prioritete, todėl žiūrėdamas atgal į šituos du su puse metų matau kelis tūkstančius jaunų karių – paruoštų Lietuvos gynybai, matau kovinį junginį – pasiruošusį būti integruotą į Šiaurės diviziją, matau vienetą – pasirengusį vykdyti, bet kokią užduotį, – sakė plk. Nerijus Stankevičius. -Kartu šiame kelyje nuveikėme daug, svarbiausia, kad už kiekvieną atliktą užduotį ir įgyvendintą projektą matau „Žemaitijos“ karį, matau Jus stovinčius pasitempusius, pasitinkinčius savimi ir pasiruošusius kitoms užduotims. Ačiū už tarnybą!“

„Žemaičiai yra ne tik užsivedę, bet ir užsispyrę. Labai džiugu, kad jie užsispiria būtent dėl motyvacijos ir ji niekada neapleidžia. Smagu pradėti tarnybą brigadoje „Žemaitija“ – toliau tikslų sieksime kartu,“ – teigė naujasis PB „Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Ceremonijos metu Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai atliko tris dedikacines salves: Lietuvai Tėvynei, Lietuvos kariuomenei ir brigadai „Žemaitija“, kurios šūvį atliko plk. Nerijus Stankevičius.

Po iškilmingos rikiuotės dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti karinės technikos ir ginkluotės parodą.


  2022-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt