P0

Kriminalai ir nelaimės

Mokesčių vengė ir klastodami kadastrines bylas bei vertinimo dokumentus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-31


Klaipėdos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei dokumento klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Tokie įtarimai pareikšti vienai Klaipėdos apskrityje veikiančiai bendrovei, užsiimančiai gyvenamųjų namų statybomis, ir su ja susijusiems bei paslaugas teikusiems asmenims.

Kovo 8 d. buvo atliktos 42 kratos Klaipėdos apskrityje. Jų metu išimti grynieji pinigai, sulaikyti 5 asmenys, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos. Vienam iš įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto nemažiau kaip už 100 000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad 44-erių įmonės direktorius, veikdamas bendrai su buhalterines paslaugas teikiančios įmonės buhalteriu, dalies iš fizinių asmenų gautų grynųjų pinigų neapskaitydavo – ne mažiau kaip 250 000 eurų. Dėl to nesumokėta ne mažiau kaip 90 000 eurų.

Taip pat įtariama, kad įmonės vadovas pasitelkė matininko paslaugas teikiančios įmonės vadovą, kuris kadastrinėse bylose įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie statinius žemės sklypuose – esą sandorių sudarymo metu statinių žemės sklypuose nėra. Be to, pasitelktas turto vertinimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojas turto vertinimo dokumentuose įrašydavo tikrovės neatitinkančią informaciją nurodydamas neteisingus duomenis apie pastatytų namų baigtumo procentą ir jų vertę.


  2022-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt